Strajk pielęgniarek i położnych: W niektórych szpitalach protest, w innych manifestacja

Dziś (12 maja) pielęgniarki i położne przeprowadzą strajk ostrzegawczy. Protest będzie miał różne formy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk pielęgniarek i położnych: W niektórych szpitalach protest, w innych manifestacja

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

12 maj 2015 10:07


Protest pielęgniarek i położnych przybiera różne formy. W niektórych placówkach przeprowadzą dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Tam, gdzie strajku nie będzie, zaplanowano inne formy protestu.

Na przykład w Nisku (podkarpackie) Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiedział we wtorek (12 maja) w południe pikietę przed Starostwem Powiatowym. Pielęgniarki, które mają w tym czasie dyżur pozostaną w szpitalu, ale na znak protestu będą ubrane w czarne koszulki. Pozostałe przyjdą pod niżańskie starostwo - informuje serwis leliwa.pl.

Czytaj też: Większe pensje dla pielęgniarek

Także we wtorek o godz. 12 na placu w centrum Szczecina zapowiedziały manifestację pielęgniarki ze szczecińskiego regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Związkowców wspiera Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Protesty prowadzą pielęgniarki w wielu regionach. W niektórych zapowiadają nawet strajki.

- U nas nie planujemy strajków - mówi Gazecie Wyborczej Małgorzata Szymankiewicz, szefowa regionu szczecińskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.