Śmiertelny wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice

52-letni mężczyzna stracił życie 26 listopada br. na skutek wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Śmiertelny wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 lis 2014 13:39


Górnik został znaleziony o godz. 22.15 w zakładzie przeróbczym Ruchu Szczygłowice przy przenośniku taśmowym przez pracownika kolejnej, nocnej zmiany.

Poszkodowany był zatrudniony na stanowisku płuczkarza. Według wstępnych ustaleń jego szychta kończyła się o godz. 22. Prawdopodobnie czyścił przenośnik i podczas tych czynności został wciągnięty pod dolną taśmę.

Jak wskazuje Jolanta Talarczyk, rzecznik i doradca prezesa WUG, przyczyny i okoliczności tego wypadku ustala OUG w Gliwicach przy współpracy z WUG.

Czytaj też: W Polsce dochodzi do blisko 2 tys. wypadków przy pracy tygodniowo

Przeprowadzono już wizję na miejscu zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie. Dokładną godzinę, o której doszło do wypadku oraz obrażenia, które spowodowały zgon poszkodowanego, będzie można ustalić dopiero na podstawie sekcji zwłok.

To 29. śmiertelny wypadek w polskim górnictwie w 2014 roku, w tym 20 górnictwie węgla kamiennego (szósty związany z przenośnikami transportowymi). I drugi śmiertelny wypadek na terenie Ruchu Szczygłowice w ciągu sześciu dni.

W czwartek (20 listopada) na poziomie 850 m, na podszybiu szybu I śmierć poniósł 22-letni mężczyzna, który został dociśnięty do wyrobiska przez źle zamocowane koryta przenośnika zgrzebłowego, transportowane w podziemnym wyrobisku na platformach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.