wnp.pl

Śmiertelny wypadek w kopalni Knurów-Szczygłowice

0 0

52-letni mężczyzna stracił życie 26 listopada br. na skutek wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Górnik został znaleziony o godz. 22.15 w zakładzie przeróbczym Ruchu Szczygłowice przy przenośniku taśmowym przez pracownika kolejnej, nocnej zmiany.

Poszkodowany był zatrudniony na stanowisku płuczkarza. Według wstępnych ustaleń jego szychta kończyła się o godz. 22. Prawdopodobnie czyścił przenośnik i podczas tych czynności został wciągnięty pod dolną taśmę.

Jak wskazuje Jolanta Talarczyk, rzecznik i doradca prezesa WUG, przyczyny i okoliczności tego wypadku ustala OUG w Gliwicach przy współpracy z WUG.

Czytaj też: W Polsce dochodzi do blisko 2 tys. wypadków przy pracy tygodniowo

Przeprowadzono już wizję na miejscu zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie. Dokładną godzinę, o której doszło do wypadku oraz obrażenia, które spowodowały zgon poszkodowanego, będzie można ustalić dopiero na podstawie sekcji zwłok.

To 29. śmiertelny wypadek w polskim górnictwie w 2014 roku, w tym 20 górnictwie węgla kamiennego (szósty związany z przenośnikami transportowymi). I drugi śmiertelny wypadek na terenie Ruchu Szczygłowice w ciągu sześciu dni.

W czwartek (20 listopada) na poziomie 850 m, na podszybiu szybu I śmierć poniósł 22-letni mężczyzna, który został dociśnięty do wyrobiska przez źle zamocowane koryta przenośnika zgrzebłowego, transportowane w podziemnym wyrobisku na platformach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.