Sieć szpitali: Co z pracownikami po zmianach?

• 1 lipca to data, od kiedy w Polsce obowiązywać ma w służbie zdrowia tzw. sieć szpitali.
• Resort zdrowia przekonuje, że głównym celem zmian jest dobro pacjenta.
• Co jednak z pracownikami, szpitali, oddziałów, które nie wejdą do sieci?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sieć szpitali: Co z pracownikami po zmianach?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

16 lut 2017 14:17


To pytanie zadawali związkowcy już na samym początku prac nad nowelizacją. Pytanie nadal pozostaje otwarte, a problem pracowników służby zdrowia dostrzegają też inne strony.

- Oddziały, które, mówiąc kolokwialnie, nie załapują się do sieci będą wymagały albo restrukturyzacji, albo likwidacji, co niestety niesie ze sobą konsekwencje dla pracowników. Pewno nie będą bezrobotni w ogóle, bo w tej branży pracowników jest ciągle mało, ale to nie będzie zatrudnienie w tym samym miejscu, może nawet nie w tym mieście, nie dla tych samych mieszkańców – podkreśla Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego.

Jak dodaje Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP, prywatne szpitale obronią się jakoś przed zwolnieniami, bo wykonują świadczenia zdrowotne także komercyjnie, ale w przypadku szpitali publicznych w niektórych miejscowościach może dojść do „trzęsienia ziemi” na lokalnym rynku pracy.

- Przypomnę, wiele samorządów ma do dyspozycji tylko jeden szpital na swoim terenie, który bywa zresztą głównym miejscem pracy. Taki samorząd po prostu będzie miał ogromne problemy i nie wiem jak sobie poradzi. Mam nadzieję że samorządy się w tym momencie ockną i będą robić wszystko by ową reformę zatrzymać – twierdzi Mądrala.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.