Sekretarka lekiem na biurokrację w podmiotach medycznych

Lech Kołakowski, poseł PiS z Łomży, proponuje, żeby ”wprowadzić prawny obowiązek zatrudnienia przez podmiot leczniczy sekretarki medycznej, która wypełniałaby dokumentację medyczną”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sekretarka lekiem na biurokrację w podmiotach medycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: 4lomza.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

3 kwi 2015 10:21


Poseł wysłał do ministra zdrowia interpelację w sprawie ograniczenia biurokracji w ochronie zdrowia.

Dowodzi, że ”rolą i powołaniem lekarza jest niesienie pomocy medycznej, diagnozowanie oraz leczenie osób chorych, ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka, a nie spędzanie wielu godzin na wypełnianiu dokumentacji medycznej, co niestety obecnie ma miejsce w wielu podmiotach leczniczych”.

Kołakowski pyta ministra, czy naprawdę konieczne jest, aby to lekarz wpisywał w dokumentacji dane osobowe pacjenta, czy przepisywał wyniki badań diagnostycznych lub konsultacji?

Poseł przekonuje, że wykształcenie lekarza jest zbyt kosztowne i długotrwałe, aby marnotrawić jego cenny czas na biurokrację medyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ela 2015-09-22 12:29:44

Najpierw niech sobie przypomną, że w służbie zdrowia istnieje ktoś taki jak sekretarka medyczna. W szpitalu na Banacha od 2008 roku pracujemy za taką samą pensję. Sekretarek medycznych nikt nie docenia. Ze swoich obowiązków wywiązujemy się "bez szemrania" i bez zbędnych dyskusji. Czemu pracodawcy myślą wyłącznie o lekarzach i pielęgniarkach...?