www.rynekzdrowia.pl

RPO chce ułatwień w zatrudnianiu lekarzy imigrantów

0 0
RPO chce ułatwień w zatrudnianiu lekarzy imigrantów
Przepisy unijne zakładają stworzenie warunków do sprawnego i rzetelnego sprawdzania kwalifikacji specjalistów spoza UE (Fot. RynekZdrowia.pl)

Obecny system nie ułatwia zatrudnienia w polskich szpitalach obcokrajowców. Ostatnie dane wskazują, że w naszym kraju zatrudnionych jest tylko 0,5 proc. lekarzy spoza UE, tymczasem w Wielkiej Brytanii jest to blisko 30 proc.

Pod hasłem -"Lekarze do leczenia!" debatowano we wtorek (23 lutego) na temat sytuacji lekarzy specjalistów przyjeżdżających do Polski spoza Unii Europejskiej. W dyskusji wziął udział Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich.

Uczestnicy konferencji zwracali uwagę, że przepisy unijne zakładają stworzenie warunków do sprawnego i rzetelnego sprawdzania kwalifikacji specjalistów spoza UE.

Tymczasem lekarze obcokrajowcy skarżą się, że stawiane wymogi zobowiązują ich nieomal do powtórnego kształcenia na studiach medycznych. Chodzi przede wszystkim o grupę osób, które ukończyły studia za granicą, następnie przez wiele lat zdobywały tam doświadczenie, a dziś chcą uznania swoich kwalifikacji w Polsce.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.