www.rynekzdrowia.pl

Rezydenci czekają na podwyżki

0 0
Rezydenci czekają na podwyżki
Rezydenci przekonują, że 2 tys. zł na rękę nie pozwala im nie tylko na godne życie, ale podnoszenie kwalifikacji. (fot. pixabay)

- Do końca roku uporamy się z nowym systemem kształcenia podyplomowego lekarzy. Pracujemy nad sposobem wynagradzania, dyżurowania i podnoszenia kwalifikacji, a także doskonalenia ustawicznego - deklarował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Minister dodał, że zaprosił rezydentów do resortowego zespołu ekspertów pracujących nad zmianami w zakresie systemu kształcenia lekarzy - przypomina "Rzeczpospolita".

Rezydenci uważają jednak, że to polityczna półprawda. - W zespole jest trzech rezydentów na 27 osób, które w zaledwie cztery miesiące miały wypracować zmiany w całym systemie. Trudno im się przebić z argumentami - mówi Filip Dąbrowski, przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy Naczelnej Izby Lekarskiej.

Rezydenci przekonują, że 2 tys. zł na rękę nie pozwala im nie tylko na godne życie, ale podnoszenie kwalifikacji (za wiele kursów zawodowych potrzebnych do wykonywania zawodu muszą płacić z własnej kieszeni - ginekolodzy za certyfikaty USG, anestezjolodzy za kursy z resuscytacji).

Cały artykuł znajdziesz tutaj

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.