Rezydenci chcą debaty telewizyjnej z udziałem rządu

W związku z pojawiającymi się rożnymi informacjami na temat naszych postulatów zwracamy się do strony rządowej z prośbą o debatę telewizyjną o systemie ochrony zdrowia - oświadczyli w czwartek (12 października) protestujący lekarze rezydenci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rezydenci chcą debaty telewizyjnej z udziałem rządu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 paź 2017 15:41


- Rząd otwarty na dialog na pewno przyjmie nasze zaproszenie na debatę telewizyjną z ekspertami, z udziałem naszych przedstawicieli, dotyczącą kształtu systemu ochrony zdrowia, planowanych zmian. Mamy nadzieje, że dostaniemy odpowiedź twierdzącą - stwierdził Jarosław Biliński z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Odniósł się do wtorkowego spotkania z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz ministrem w KPRM Henrykiem Kowalczykiem.

- Usłyszeliśmy (...), że nasz postulat dotyczący podwyżek dla rezydentów jak i innych zawodów jest w pełni możliwy do osiągnięcia. To są niskie wymagania, niskie kwoty, które dla budżetu są marginesem - mówił.

Biliński podkreślił, że najważniejszym postulatem dla protestujących jest wzrost nakładów na służbę zdrowia.

Z kolei Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL zaznaczył, że przeciwko lekarzom rezydentom została wytoczona machina propagandowa.

- Prawda jest taka, że rezydenci nie protestują obecnie po to, aby zarabiać 9 tys. zł, jak podają to różne media. Rezydenci nie walczą tylko o swoje pieniądze, ale o wzrost nakładów na ochronę zdrowia. To był i jest nasz pierwszy postulat - dodał.

Pytany o planowane na piątek wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, które odbyć ma się w szpitalu, gdzie protestują młodzi lekarza, Biliński ocenił, że nie jest to dobry pomysł.

- Wciąganie osób, które głodują i są w naprawdę złej kondycji, w walkę polityczną nie jest tym, czego  byśmy chcieli. Oczywiście nie mamy na to wpływu, nie wiemy, jak to się rozwinie, ale jeżeli posiedzenie komisji się odbędzie, to będziemy brać w nim udział - zapowiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.