Ratownicy górniczy pokażą swe umiejętności

W dniach 19-20 września odbędą się Centralne Zawody Ratownicze w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ratownicy górniczy pokażą swe umiejętności

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

19 wrz 2013 10:53


Udział w zawodach zapowiedziało dziewięć drużyn z PKW SA, KHW (kopalnie Wujek, Murcki-Staszic), JSW (kopalnie Borynia, Pniówek), KW (kopalnie Ziemowit, Bobrek-Centrum, Jankowice). Wystąpi też drużyna ze Słowacji.

W pierwszym dniu zawodów - 19 września - przeprowadzona zostanie symulowana akcja ratownicza na dwóch przygotowanych niezależnych torach.

Drużyny po wylosowaniu kolejności startu umieszczone zostaną w tzw. izolacji czyli w dwóch salach wykładowych OSRG Jaworzno (brak przepływu informacji o zadaniu na torze), skąd sukcesywnie wychodzić będą na tor.

W drugim dniu zawodów rozpocznie się rywalizacja w dwóch konkurencjach technicznych, czyli dla mechanika sprzętu ratowniczego i dla pomiarowca.

Konkurencje równocześnie rozegrane zostaną na dwóch stanowiskach w pomieszczeniach OSRG. Zawody sędziowane będą przez przedstawicieli WUG i przedstawicieli CSRG SA.

Patronat honorowy nad zawodami objął Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Zawody kopalnianych drużyn ratowniczych organizowane są przez CSRG od 1985 roku w ramach doskonalenia działalności ratownictwa górniczego w kopalniach. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.