Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego i minister Bartosz Arłukowicz doszli do porozumienia

Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego i minister Bartosz Arłukowicz doszli do porozumienia. Gabinety lekarzy zrzeszonych w PZ mają być otwarte już w godzinach porannych. Rozmowy rozpoczęto we wtorek o godz. 16. Od początku roku większość przychodni lekarzy zrzeszonych w PZ była nieczynna.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego i minister Bartosz Arłukowicz doszli do porozumienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP, PW/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

7 sty 2015 8:57


Do późnych godzin wieczornych we wtorek negocjujący nie przekazali mediom żadnego oficjalnego komunikatu. Negocjacje nie zostały zerwane. Trwały.

Stąd spekulacje wśród obserwatorów wydarzeń na Miodowej, że pojawiła się szansa na uzyskanie takiego konsensusu przez lekarzy rodzinnych i ministra Arłukowicza, który pozwoli na otworzenie gabinetów POZ w środę.

Jak jednak podało TVN24, nieoficjalnie wiadomo, że minister zdrowia nie zaproponował Porozumieniu Zielonogórskiemu takich warunków finansowania POZ, o jakie występowali negocjujący.

Po godzinie 22 do Ministerstwa Zdrowia przybyła kolejna grupa negocjatorów z Porozumienia Zielonogórskiego: Teresa Dobrzańska-Pielichowska - wiceprezes zarządu Federacji Porozumienie Zielonogórskie, Włodzimierz Bołtruczuk - członek zarządu Federacji, Mariusz Małecki - prezes podkarpackiego oddziału Porozumienia Zielonogórskiego.

Czytaj też: OZZL: Lekarze rozważają strajk

Jak wynikało z informacji przekazanych przez nich dziennikarzom, możliwość negocjacyjnego przełomu jednak się oddala.

- Mamy ogólną informację, z której wynika, że rozmowy idą w złym kierunku, że prawdopodobnie brak jest możliwości jakichkolwiek ustępstw ze strony pana ministra - powiedział Mariusz Małecki.

Dodał: - Jesteśmy zdecydowani pozostać w ministerstwie tak długo, dopóki będzie możliwość otwarcia naszych przychodni.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.