Protest w gmachu MZ, Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do działań ws. ochrony zdrowia

0 0
Protest w gmachu MZ, Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do działań ws. ochrony zdrowia
Beaty Szydło spotkała się z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" (fot.twitter.com/PremierRP)

• W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się we wtorek po południu spotkanie Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność".
•  Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność” - powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami.
• Spotkanie zakończyło się także zobowiązaniem ministra Konstantego Radziwiłła do wypełnienia ustalonego harmonogramu spotkań i konsultacji nad nowymi ustawami.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się we wtorek po południu spotkanie Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które spędziły noc w resorcie zdrowia, ponieważ chciały jej przedstawić swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. W spotkaniu uczestniczył też minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Premier powiedziała po spotkaniu, że ustalono tryb dalszego dialogu, do którego zobowiązały się obydwie strony. "Zobowiązałam pana ministra (ministra zdrowia - red.) do konkretnych działań, w konkretnym czasie" - mówiła.

"Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie Solidarności w sprawie tych projektów. I również na opinie i na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były tutaj podnoszone" - podkreśliła premier.

Oceniła, że dyskusja podczas spotkania z przedstawicielami Solidarności była "dobra i rzeczowa". "Rozmawialiśmy o bardzo konkretnych sprawach. Przedstawiciele Solidarności przedstawili swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Dyskusja była bardzo dobra" - podkreśliła.

 Jej zdaniem, przez ostatnie osiem lat dokonano wielu zaniedbań w systemie ochrony zdrowia, a naprawa wymaga czasu.

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.