Powstała praktyka położnych odbierających porody w domu

Założycielki prywatnej praktyki położnych wierzą, że z biegiem czasu poród w domu będzie prawie tak samo popularny, jak poród w szpitalu. Podkreślają, że decyzja o urodzeniu dziecka w domu musi być świadoma i przemyślana.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstała praktyka położnych odbierających porody w domu

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

17 wrz 2013 13:10


Jak podaje Gazeta Wyborcza, w Białymstoku powstała jedyna w regionie praktyka położnych, które odbierają porody w domu. Położne mają odpowiedni sprzęt, podejście i doświadczenie. Choć na tę chwilę nie mają jeszcze żadnej pacjentki, która chciałaby urodzić w domu - liczą na to, że z biegiem czasu poród w domu będzie prawie tak samo popularny jak poród w szpitalu.

Dlatego położne stawiają na edukację i rozmowy. Chcą wzbudzać potencjał i poczucie siły do urodzenia w domu. Mają wrażenie, że w polskim społeczeństwie zostało ono stłamszone. Na razie położne chcą działać w okolicach Białegostoku. Ceny w białostockiej praktyce są zbliżone do cen porodów domowych w Polsce. Za cykl spotkań edukacyjnych trzeba zapłacić 450 złotych. Sam poród to koszt ok. 2 tys. zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.