Pomorze: lekarze rodzinni zamkną gabinety 2 stycznia?

Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia zapowiada, że praktyki ponad 170 lekarzy rodzinnych z Pomorza, zrzeszonych w tej organizacji, nie będą od 2 stycznia otwarte.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pomorze: lekarze rodzinni zamkną gabinety 2 stycznia?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Dziennik Bałtycki

www.rynekzdrowia.pl

25 gru 2014 9:41


Jak podaje Dziennik Bałtycki, komunikat Federacji Porozumienie Zielonogórskie głosi, że ''jeżeli w toku rozmów prowadzonych z Ministrem Zdrowia, minister nie przedstawi propozycji konstruktywnych i uwzględniających jej postulaty, to zawiesi dalsze negocjacje do czasu przedstawienia takich propozycji przez resort".

Czytaj też: Lekarze rodzinni wstępnie "dogadali się" z Ministerstwem Zdrowia

W związku z tym praktyki ponad 170 lekarzy rodzinnych zrzeszonych w Pomorskim Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia nie będą od 2 stycznia otwarte. Lekarze podkreślają, że nie są w stanie podpisywać umów na warunkach proponowanych do tej pory przez ministra zdrowia i prezesa NFZ.

Jest im przykro, że w tę walkę muszą wciągać pacjentów, ale - w ich opinii - to jedyny straszak na urzędników, do których nie trafiają żadne rzeczowe argumenty.

Czytaj też: Płock: lekarze POZ nie wykluczają zamknięcia przychodni

Uważają, że jeśli pakiet onkologiczny zostanie wprowadzony w obecnym kształcie - sparaliżuje pracę przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i doprowadzi je do bankructwa. Zaś chorym na raka, mamionym obietnicami szybkiego dostępu do badań i braku kolejek, przyniesie rozczarowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.