Polpharma o zatrzymywaniu najlepszych ludzi: "wykorzystujemy pozycję rynkową"

Nasza firma proponuje konkurencyjny pakiet wynagrodzeń oparty na ocenie wyników pracy – mówi Przemysław Płachetka, dyrektor ds. personalnych firmy Polpharma Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polpharma o zatrzymywaniu najlepszych ludzi: "wykorzystujemy pozycję rynkową"

PODZIEL SIĘ


Autor: Luiza Jakubiak

19 mar 2013 9:00


Jak tworzycie sieć swoich przedstawicieli handlowych?

Przemysław Płachetka, dyrektor ds. personalnych firmy Polpharma Polska: Osoby zatrudniane na stanowisku przedstawiciela medycznego dobierane są według kryteriów opartych na analizie dotychczasowego doświadczenia w branży farmaceutycznej i wyników osiąganych u poprzednich pracodawców.

Wykształcenie medyczne nie ma kluczowego znaczenia. Podobne kryteria stosujemy wobec przedstawicieli aptecznych, chociaż tutaj też jesteśmy otwarci na osoby z doświadczeniem handlowym spoza branży farmaceutycznej.

W wielu branżach, także farmaceutycznej, znane jest zjawisko przechodzenia pracowników z sektora publicznego do firm prywatnych. Czy przeprowadzacie takie transfery do Polpharmy?

- Oczywiście, zdarzają się. Przykładowo pracują u nas osoby, zajmujące się rejestracją, które w swojej karierze zawodowej pracowały także w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych.

Rekrutacja na stanowiska eksperckie odbywa się zgodnie z ogólnie przyjętą polityką w firmie, niezależnie od tego, czy kandydat zatrudniony jest w instytucji z sektora publicznego, czy też w biznesie. Najważniejszymi kryteriami wyboru jest doświadczenie, chęć rozwoju, zaangażowanie oraz wykazanie się kompetencjami, które są niezbędne na naszym bardzo konkurencyjnym rynku.

O zatrudnieniu decydują zawsze kompetencje, bo praca w urzędzie i firmie prywatnej to często dwa różne światy: inne tempo pracy, inne wymagania, wyzwania czy też charakter pracy.

Jak powstrzymujecie odpływ najlepszych ludzi do konkurencji?

- Wykorzystujemy naszą pozycję rynkową. Znaleźliśmy się w pierwszej dwudziestce najbardziej dynamicznie rozwijających się firm generycznych na świecie. Jesteśmy jedną z nielicznych polskich korporacji, nie tylko z branży farmaceutycznej, które mają centralę w Polsce i aktywnie rozwijają się na rynkach międzynarodowych.

To w Polsce podejmujemy kluczowe decyzje biznesowe i to tu wyznaczamy standardy i dobre praktyki przenoszone następnie do innych krajów. Daje to naszym pracownikom wyjątkową szansę rozwoju, dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń. Wielu z nich obejmuje stanowiska i realizuje zadania w innych krajach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Imprezowicz 2017-10-30 12:45:34

Polpharma przyciąga najlepszych imprezami na spotkaniach cyklicznych - polecam - można za free się dobrze napić i pooglądać striptizerki. Styczeń 2017 - Hotel Ossa - Najlepsza cyklów ka - korporacyjna. Po takiej imprezie przedstawicielki się kleją jak do lepu.

emily333 2014-09-28 00:51:40

Polpharma o zatrzymywaniu najlepszych ludzi: "wykorzystujemy pozycję rynkową". "najlepszych" ale z...politycznego polecenia. sorry ale nepotyzm i mobbing wrzą tam niczym lawa w Etnie.