Pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę w szpitalu

Chirurg, który w miniony poniedziałek (7 sierpnia) był pijany podczas pełnienia dyżuru w szpitalu w Pszczynie, stracił pracę w tej placówce – wynika z informacji prowadzącej szpital spółki Centrum Dializa. Śledczy sprawdzają, czy lekarz naraził chorych na niebezpieczeństwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę w szpitalu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

9 sie 2017 19:12


O tym, że chirurg, który pojawił się w Izbie Przyjęć pszczyńskiego szpitala, może być pod wpływem alkoholu, policję powiadomiła rodzina jednego z pacjentów. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie lekarza ponad 2,6 promila alkoholu. Został zatrzymany.

"Obowiązki związane z pełnieniem dyżuru przejął niezwłocznie wezwany do szpitala ordynator oddziału chirurgicznego" - poinformował rzecznik spółki Centrum Dializa Witold Jajszczok.

"W rezultacie poniedziałkowego zdarzenia w dniu wczorajszym (we wtorek - red) umowa z lekarzem została rozwiązana w trybie natychmiastowym" - dodał rzecznik, podkreślając, że dyrekcja szpitala wyraża ubolewanie z powodu incydentu i nie zamierza tolerować takich zachowań.

Zwolniony chirurg to doświadczony lekarz, jednak w szpitalu w Pszczynie pracował zaledwie od 10 lipca, a poniedziałkowy dyżur był jednym z jego pierwszych w tej placówce. Pod jego opieką było ok. 30 pacjentów oddziału chirurgicznego. W Izbie Przyjęć lekarz pojawił się, aby sprawdzić, czy jest potrzebna konsultacja chirurgiczna; prawdopodobnie nie badał tam pacjentów.

Policja, pod nadzorem pszczyńskiej prokuratury, sprawdza, czy lekarz naruszył art. 160 Kodeksu karnego, mówiący o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zeghar 2017-08-10 00:00:04

Ta, tylko żeby mu w papierach nie wpisali rozwiązania umowy za porozumieniem stron.