Pielęgniarki szpitala powiatowego gotowe na strajk

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o. (Wielkopolskie) zapowiadają strajk. Domagały się podniesienia kwartalnej premii i dodatku stażowego, ale rozmowy na ten temat zostały zawieszone.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki szpitala powiatowego gotowe na strajk

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Głos Wielkopolski

29 sty 2015 10:20


We wtorek (27 stycznia) reprezentanci Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych rozmawiali z zarządem szpitala o realizacji przedstawionych kilka dni temu propozycji. Pielęgniarki wyszły ze spotkania zawiedzione. Rozmowy na temat wzrostu premii i stażowego zawieszono. Wypłacona zostanie natomiast zaległa premia kwartalna za ostatnie cztery miesiące zeszłego roku.

Pielęgniarki, które nie dostały podwyżki od 6 lat, są rozgoryczone. Zarabiają niemal najniższą krajową. Podstawowa pensja na rękę dla pracownicy z dwudziestoletnim stażem to około 1 100-1 200 złotych. Do tego dochodzą dodatki za nocki, święta i wysługę lat - łącznie doświadczone pielęgniarki dostają około 1 800 złotych.

Pielęgniarki chcą do 15 proc. większej premii i stopniowego wzrostu dodatku stażowego z 20 do 30 procent dla pracownic z ponad dwudziestoletnim stażem. Zarząd spółki, choć uznał oczekiwania pielęgniarek za zasadne, to twierdzi, że nie jest w stanie ich spełnić. Podwyżka płac kosztowałaby placówkę około 400 tys. zł.

Pielęgniarki zapowiadając strajk zbiorowy podkreślają, że od łóżek pacjentów nie odejdą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.