Pielęgniarki popierają działania ministra Zembali

0 0
Pielęgniarki popierają działania ministra Zembali
Ccałe środowisko popiera działania ministra wspierające i wnoszące o podwyżkę. /Fot. RynekAptek.pl

Środowisko pielęgniarek popiera działania MZ zmierzające do wprowadzenia podwyżek. Wzrost wynagrodzeń jest niski w stosunku do oczekiwań, ale realny.

- Mamy świadomość, że środowisko oczekuje więcej, ale kwota, którą dziś oferujemy, stanowi ważne wzmocnienie - mówi o podwyżkach dla pielęgniarek minister zdrowia Marian Zembala. Podkreśla, że całe środowisko pielęgniarek popiera działania MZ zmierzające do wprowadzenia podwyżek.

W czwartek (3 września) lider Nowoczesnej Ryszard Petru podpisał deklarację koalicji na rzecz kampanii społecznej "Ostatni dyżur" organizowanej przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych. Mówił wówczas, że "jest jedna grupa zawodowa w Polsce, która wymaga szybkiej interwencji w postaci podwyżek".

- W niedługim czasie grozi nam nie tylko luka pokoleniowa, ale po prostu bieżący brak personelu medycznego w tak ważnym obszarze, jakim jest pielęgniarstwo i położnictwo - dodał.

Minister Zembala, komentując słowa Ryszarda Petru, powiedział, że cieszy się, że lider Nowoczesnej popiera te działania, które on jako minister zdrowia sam zaproponował na początku swojego urzędowania, "nie tylko łagodząc jako mediator strajk pielęgniarek w Wyszkowie, ale określając potrzebę podwyżki dla pielęgniarek w kraju na poziomie możliwym do zrealizowania, czyli średnio o 300 zł, ze zróżnicowaniem, w zależności od doświadczenia, umiejętności i kompetencji".

- Kiedy przed dwoma miesiącami usłyszałem od pana Petru, że jestem szalony, że chcę podwyżki dla pielęgniarek, przemawiał jako bardzo, bardzo bezwzględny pracodawca. Teraz cieszę się, że jako liberał zmienił zdanie i wspiera inicjatywę ministra, ponieważ środowisko pielęgniarek rzeczywiście zasługuje na podwyżki - powiedział Zembala.

Wzrost wynagrodzeń za niski

Minister przypominał też, że Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych w ubiegłym tygodniu wystosowała do niego pismo, w którym oceniła, że proponowany wzrost wynagrodzeń w tym roku jest za niski w stosunku do oczekiwań środowiska pielęgniarek i położnych, ale "realny i możliwy do wprowadzenia od 1 września br.". Jednocześnie samorząd wyraził oczekiwanie, że propozycja resortu dotycząca wzrostu wynagrodzeń od września zostanie zrealizowana, a rozmowy będą kontynuowane.

- Wszystkie zmiany, o które Izba prosi, wprowadziliśmy - powiedział minister i dodał m.in., że dopracowano kwestię wpisania pielęgniarek w system świadczeń zdrowotnych zamawianych przez NFZ. Zembala zaznaczył, że z jego inicjatywy uwzględniono też udział pielęgniarki i położnej w projektach i badaniach naukowych oraz grantach krajowych i międzynarodowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Nie znam takiej pielęgniarki która popiera ministra !!!
 • pracuje w zawodzie 30 lat i nie zgadzam się żeby podwyżki różnicować wszystkie pielęgniarki pracują ciężko ,czy pracują rok czy tak jak ja 30 lat.
 • Jasne....zgadzamy się z p. ministrem w całej rozciągłości he he...

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.