Pielęgniarki likwidowanego oddziału boją się o pracę

0 0
Pielęgniarki likwidowanego oddziału boją się o pracę

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu zlikwidował 15-łóżkowy oddział dla przewlekle chorych i zwolnił opiekujące się nimi pielęgniarki. W ich obronie stanęła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

OIPiP zwraca uwagę, że kiedy likwidacja oddziału była na etapie planów, informowano, że 50 proc. personelu znajdzie pracę na innych oddziałach. Tymczasem okazało się, że wszystkie pielęgniarki zostaną zwolnione - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na likwidację wyremontowanego pięć lat temu oddziału zgodę wyraziła rada społeczna Szpitala Psychiatrycznego. Bożenna Pacholczak, przewodnicząca rady, potwierdza, że według dyrekcji personel miał przejść na inne oddziały. Część pielęgniarek miała już prawa emerytalne.

Argumentem przemawiającym za likwidacją była możliwość przeniesienia pacjentów, w tym do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie NFZ płaci szpitalowi dużo więcej. Ponadto część pieniędzy z kontraktu dla tego oddziału można przeznaczyć na leczenie w poradni autystycznej.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.