Pielęgniarki chcą przeprosin za sugestie zawarte w ofercie szkoleń

Pielęgniarki z Gdańska wynajęły kancelarię prawną, która ma doprowadzić do zablokowania szkoleń dla lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia na temat motywowania i dyscyplinowania pielęgniarek i położnych. Uważają, że oferta szkolenia uderza w ich dobre imię. Żądają przeprosin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki chcą przeprosin za sugestie zawarte w ofercie szkoleń

PODZIEL SIĘ


Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

4 kwi 2014 12:38


Anna Wonaszek, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku zwraca uwagę na zawarte w ofercie sugestie, że pielęgniarki plotkują, unikają pracy, popełniają błędy i wywołują konflikty. Ocenia, że organizatorzy szkoleń potraktowali pielęgniarki jak zwierzęta, które trzeba tresować i maksymalnie eksploatować. Tymczasem już obecnie pracują one ponad siły - coraz częściej zdarzają się sytuacje, że jedna ma pod opieką jednocześnie nawet kilkudziesięciu pacjentów - informuje Gazeta Wyborcza.

W ofercie (koszt warsztatów to 699 zł + VAT) napisano m.in.: "nasze szkolenie wyposaży cię w wypracowany zestaw 15 argumentów dyscyplinujących pielęgniarki, które unikają pracy, popełniają błędy i obcesowo traktują chorych".

Kilka dni temu oferta zniknęła ze strony internetowej poznańskiej firmy. Prawnicy pielęgniarek zostali poinformowani, że od 31 marca firma nie organizuje już kontrowersyjnych warsztatów. Oficjalne stanowisko zajmie w poniedziałek (7 kwietnia).

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.