Padają na swoich biurkach jak muchy. Epidemia pracoholizmu w Chinach coraz groźniejsza

0 0
Padają na swoich biurkach jak muchy. Epidemia pracoholizmu w Chinach coraz groźniejsza

Każdego dnia w Chinach z przepracowania umiera 1600 osób. Rocznie - 600 tys. osób.

Na mikroblogu Weibo można znaleźć mnóstwo wpisów pracowników, którzy nie chcą się dłużej godzić na taką harówę. - Jaki sens ma tak ciężka praca, jeśli ma się kończyć śmiercią? - piszą niektórzy.

Wymieniają również osoby, które stres i nadgodziny przypłaciły życiem - wśród nich 24-letni pracownik Ogilvy Public Relations Worldwide Inc. czy 25-letni audytor w PricewaterhouseCoopers LLP. 48-letni pracownik Komisji Regulacji Bankowych zmarł z kolei po całej nocy spędzonej nad raportem.

- W Chinach wciąż pokutuje przekonanie, że pracując robisz coś wielkiego dla dobra narodu i gospodarki, i nie powinieneś myśleć o sobie - mówi na łamach "Bloomberga" Yang Heqing z Capital University of Economics and Business in Beijing. - Nie zapominajmy jednak, że przepracowanie to nie korzyść, a szkoda dla narodu i kraju - dodaje.

Chiny nie są jedynym krajem, w którym śmierć z przepracowania jest czymś tak powszechnym. W Japonii, rocznie z przepracowania umiera 30 tys. osób. Japończycy rzadko kiedy korzystają z urlopów, a pracują średnio ponad 60 godzin tygodniowo. Zresztą, ofiarą karoshi (śmierć z przepracowania) stał się też premier Japonii - Keizō Obuchi.

Więcej na ten temat czytaj tutaj: Japońskie karoshi, czyli śmierć z przepracowania

W Japonii jednak do walki ze śmiertelnymi skutkami pracy włączył się już rząd, przyjmując specjalną ustawę wspomagającą przedsiębiorców w zapobieganiu pracoholizmowi. Podjął się również wypłacania odszkodowania rodzinom, których żony lub mężowie zmarli w wyniku karoshi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.