P.o. dyrektor śląskiego NFZ chce zatrudniać

0 0
P.o. dyrektor śląskiego NFZ chce zatrudniać

Zastałam oddział w sytuacji paraliżu decyzyjnego - poinformowała na konferencji w Katowicach p.o. dyrektor śląskiego NFZ Barbara Bulanowska. Przedstawiła plany na najbliższe dni. Jednym z priorytetów jest rozpisanie konkursu na zatrudnienie pracowników.

Dyrektor małopolskiego oddziału NFZ Barbara Bulanowska od kilku dni pełni obowiązki dyrektora śląskiego oddziału NFZ. Poprzedni dyrektor Grzegorz Nowak został odwołany przez pełniącego obowiązki prezesa NFZ Marcina Pakulskiego. W poniedziałek rzecznik NFZ Andrzej Troszyński wyjaśnił, że powodem odwołania Nowaka była negatywna ocena pracy i utrata zaufania. Dodał, że NFZ liczy, iż "pod nowym kierownictwem sytuacja zostanie uporządkowana".

"Przyszłam do oddziału w poniedziałek i zastałam oddział w sytuacji paraliżu decyzyjnego, a więc w sytuacji bardzo kryzysowej. Decyzje personalne związane z odwołaniem kluczowych dyrektorów oraz fakt, że nie tylko dyrektorzy nie są teraz obecni w oddziale, ale np. na zwolnieniach znajdują się także inne kluczowe osoby (...) spowodowało, że zarządzanie tym oddziałem jest dla mnie ogromnie trudne" - mówiła Bulanowska.

W przekazanym w piątek oświadczeniu napisała, że "jednym z elementów zaistniałej sytuacji kryzysowej jest nierozwiązana sprawa szpitala EuroMedic. Jest to bez wątpienia sprawa wieloaspektowa i trudna".

Przedstawiając sytuację oddziału, poinformowała, że "łamano" przepisy dotyczące "otwartych i konkurencyjnych naborów do pracy". "Na każde stanowisko w oddziale należy przeprowadzić konkurs otwarty, konkurencyjny i tylko w ten sposób można zatrudniać osoby. Niestety, w tym oddziale zdarzało się szereg przypadków, które nie były zgodne z obowiązującym prawem. Problem ten dotyczy do 10 osób" - dodała.

Poinformowała też, że podjęła decyzję, iż należy rozpisać konkurs na zatrudnienie prawników. "W wydziale organizacyjnym, który normalnie we wszystkich oddziałach wojewódzkich jest odpowiedzialny za zaplecze organizacyjno-prawne, mam zatrudnionego jednego prawnika" - mówiła. "Jak przeprowadzać konkursy, jak nie ma odpowiednich kadr? W oddziale pracuje również mało lekarzy" - powiedziała.

Jak mówiła śląski oddział NFZ jest większy od małopolskiego, jednak - porównując zatrudnienie w obu tych oddziałach (w małopolskim ok. 390 osób, w śląskim ok. 630) - wskazała, że jest ono "niewspółmiernie większe".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.