Outsourcing w służbie zdrowia. Na to trzeba uważać

Próbki do badań laboratoryjnych wysyłane z Rzeszowa do Warszawy PKS-em, czyli blaski i cienie outsourcingu w służbie zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Outsourcing w służbie zdrowia. Na to trzeba uważać

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

2 kwi 2015 16:04


Outsourcing już na dobre wpisał się w realia podmiotów leczniczych. Przemawia za nim konieczność obniżenia kosztów, szczególnie kiedy placówka przechodzi proces restrukturyzacji. Zlecanie usług firmom zewnętrznym przez szpitale jest jednak zawsze obarczone ryzykiem.

Czytaj też: Na outsourcingu można oszczędzić nawet 60 proc. Tylko jak to zrobić, żeby nie stracić?

Anna Ziółko z Samodzielnej Pracowni Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków, ekspertka Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa zwraca uwagę, że bardzo ważne jest, by w umowie z firmą zewnętrzną znalazł się zapis, pozostawiający podmiotowi leczniczemu nadzór nad zleconymi usługami oraz by bez nadzoru nie pozostawali ewentualni podwykonawcy firmy outsourcingowej.

Umowa zawarta z firmą zewnętrzną nie zwalnia, bowiem podmiotu medycznego z odpowiedzialności za świadczoną usługę.

- Szpital musi mieć, zagwarantowany wgląd np. w przypadku sprzątania w dowody zakupu środków czystości, a także opis i sposób wykonania procedur - zaznacza Anna Ziółko i dodaje, że utrzymanie np. czystości w szpitalu wymaga szczególnej staranności od personelu sprzątającego. Jeżeli takie czynności są zlecane firmom zewnętrznym, ważne jest właściwe przeszkolenie takich osób do pracy oraz nadzór nad samym procesem sprzątania.

Cały ar czytaj w serwisie rynekzdrowia.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Widzący 2015-04-03 14:35:49

Outsourcing - to upadlanie ludzi, śmieciowe umowy i uprawianie białego niewolnictwa w białych rękawiczkach przez właścicieli firm. Bomba z opóźnionym zapłonem która kiedyś wybuchnie, teraz napędza emigrację z kraju młodych i wykształconych ludzi i nie tylko za lepszym życiem.