Odwołają dyrektora pomorskiego oddziału NFZ?

Kontrowersyjne wyniki konkursu pomorskiego NZF na badania tomografem i rezonansem były tematem spotkania marszałka województwa z wiceministrem zdrowia. Politycy PiS chcą odwołania dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Barbary Kawińskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odwołają dyrektora pomorskiego oddziału NFZ?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy Gazeta Wyborcza/RynekZdrowia.pl

11 cze 2013 12:13


Jak przypomina Gazeta Wyborcza, kilka dni temu POW NFZ ogłosił zwycięzców konkursu w zakresie ambulatoryjnych świadczeń diagnostycznych. Kontraktów na najbliższe trzy lata nie dostały: Szpital Specjalistyczny św. Wojciecha, Wojewódzkie Centrum Onkologii i NZOZ Eter-Med.

Wyniki wywołały oburzenie w urzędzie marszałkowskim. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego wystosował pismo do ministra zdrowia, w którym wskazał, że dyrektorzy podmiotów leczniczych wskazują na szereg nieprawidłowości w sposobie prowadzenia procedury konkursowej. Poprosił też o przeprowadzenie kontroli dotyczącej postępowania konkursowego.

W poniedziałek (10 czerwca) marszałek spotkał się z wiceministrem zdrowia Sławomirem Neumannem. Chce także rozmawiać z prezes NFZ Agnieszką Pachciarz. Zapowiada, że jeśli sytuacja się nie zmieni, trzeba będzie pomyśleć o odwołaniu Barbary Kawińskiej, dyrektor pomorskiego oddziału Funduszu. Wniosek o jej odwołanie złożyli już do prezes NFZ wojewódzcy radni PiS. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.