O dobrych specjalistów i ordynatorów coraz trudniej w powiatach

- Dzisiaj nie jest łatwo o dobrych specjalistów. Dlatego tym bardziej cieszę się z tych, których udało nam się pozyskać, ale i tych, których w szpitalu już mieliśmy, a udało się zatrzymać przed odejściem do innych placówek - mówi Edward Surmacz, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, który w ostatnich miesiącach musiał podjąć wiele decyzji personalnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

O dobrych specjalistów i ordynatorów coraz trudniej w powiatach

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Echo Dnia

3 sie 2016 19:27


Jak podaje Echo Dnia, najważniejsze decyzje dotyczyły przede wszystkim zmian na stanowiskach ordynatorów poszczególnych oddziałów. Było ich kilka, a do ostatniej - dotyczącej oddziału pediatrycznego, doszło w lipcu.

Dotychczasową ordynator - Marię Kicińską, zastąpił Dariusz Dąbek, znany w regionie pediatra, kierujący w ostatnich latach oddziałem dziecięcym w szpitalu w Nowej Dębie.

- Ze Stalową Wolą jestem związany od dawna, mieszkam tu od lat 80., ale nigdy wcześniej nie pracowałem w tutejszym szpitalu. Zdążyłem już jednak dobrze rozejrzeć się po oddziale i zaproponowałem dyrektorowi oraz staroście szereg przedsięwzięć mających poprawić jego funkcjonowanie. Cieszę się, że przyjęli je ze zrozumieniem - mówi dr Dariusz Dąbek.

Do innych dwóch zmian na stanowisku ordynatorów doszło w maju: kierownictwo nad oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej objął związany już wcześniej ze stalowowolską lecznicą Dariusz Sowa, a pełniącym obowiązki lekarza kierującego oddziałem chirurgii ogólnej został Marian Karbarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.