Nowoczesny hotel w Poznaniu przyciągnie pielęgniarki do pracy?

Niemal wszyscy dyrektorzy placówek medycznych w Wielkopolsce narzekają na brak pielęgniarek. Brakuje ich w szpitalnych oddziałach, w przychodniach, domach pomocy społecznej, a nawet w prywatnych klinikach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowoczesny hotel w Poznaniu przyciągnie pielęgniarki do pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

18 kwi 2016 9:43


Jacek Łukomski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, ma nadzieję, że nowoczesny hotel dla pracowników wybudowany obok placówki, zachęci między innymi pielęgniarki do podejmowania pracy w szpitalu. Miałby on powstać jeszcze w tym roku, z 60 pokojami jednoosobowymi i 20 "dwójkami".

Do niedawna hotelem dla pielęgniarek dysponował Szpital Miejski im. Strusia w Poznaniu. Jak przyznaje Stanisław Rusek, rzecznik szpitala, oferta z mieszkaniem była z pewnością istotna przy szukaniu personelu.

Same pielęgniarki sceptycznie podchodzą do pomysłu zamieszkania w hotelu. Jak przekonuje Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych należy podjąć systemowe działania, aby zatrzymać w kraju wcale niemałą liczbę absolwentów wydziałów pielęgniarstwa, którzy z powodów finansowych podejmują pracę za granicą, czasem w innych profesjach.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Olak 2016-04-27 13:44:44

Pielęgniarek brakuje, bo dostają świetne posady za granicą. Sama znam 3 dziewczyny, które wyjechały do Szwajcarii z Curaswiss i są mega zadowolone. Hotel raczej nic tu nie zmieni. U nas dużo musiałoby się zmienić żeby dogonić zachód pod względem płac i traktowania pracownika.