Nowe rozporządzenie, nowe kłopoty dla pielęgniarek?

1 kwietnia wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia, które daje dyrektorom szpitali uprawnienie do samodzielnego ustalania liczby etatów pielęgniarskich na poszczególnych oddziałach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe rozporządzenie, nowe kłopoty dla pielęgniarek?

PODZIEL SIĘ


Autor: gp24.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

25 mar 2014 9:41


W rezultacie, jak twierdzą pielęgniarki, może to doprowadzić do szukania oszczędności finansowych poprzez znaczne ograniczenia liczby personelu.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku pracuje ponad 550 pielęgniarek. Po przeprowadzce szpitala do nowego budynku dyrektor zatrudnił około stu nowych. - Teraz nie planuję żadnych zwolnień i ruchów kadrowych - zapewnia Ryszard Stus, dyrektor szpitala.

Nie ukrywa, że jego również nowe rozporządzenie ministra nie satysfakcjonuje. 

- Środowisko spodziewało się, że powstaną normatywy określające liczbę pielęgniarek na oddziałach w stosunku do liczby łóżek lub pacjentów - mówi dyrektor Stus. 


Pielęgniarki chciałby wpisania ich w system funkcjonowania szpitali. Obecnie szpital nie może podpisać kontraktu z NFZ, jeśli na poszczególnych oddziałach nie zatrudnia wymaganej liczby lekarzy. Taka sama zasada powinna obowiązywać w przypadku pielęgniarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.