Nie wszystkie pielęgniarki dostaną jednakowe podwyżki

Pierwsza podwyżka - 300 zł brutto na etat we wrześniu, druga - kolejne 300 zł brutto 1 stycznia 2017 roku - takie obietnice usłyszały pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku od Cezarego Cieślukowskiego, wiceministra zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie wszystkie pielęgniarki dostaną jednakowe podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Gazeta Wyborcza

www.rynekzdrowia.pl

24 sie 2015 19:51


Kolejny raz minister Cieślukowski spotkał się z pielęgniarkami. W Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku powtórzył dokładnie to samo, co mówił w innych placówkach. Głównym tematem spotkania było wprowadzenie podwyżek dla pielęgniarek i położnych od września tego roku oraz wpisanie tej grupy zawodowej do systemu ochrony zdrowia.

Czytaj też: Pielęgniarki szykują się do strajku, ale najpierw - manifestacja w Warszawie

Cieślukowski chce, aby resort przeznaczył na podwyżki dla tej grupy zawodowej 900 milionów złotych od września tego roku, a od stycznia 2017 - kolejne półtora miliarda złotych. Zaznaczył, że wysokość podwyżek będzie zależała od uzgodnień między kierownictwem placówek a związkami zawodowymi, jednak nie wszystkie pielęgniarki dostaną jednakowe podwyżki.

Pielęgniarki odrzucają propozycje Ministerstwa Zdrowia i twierdzą, że to za mało. Chciałyby zarabiać o 1500 zł więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pacjent 2015-08-25 19:10:38

Ania pytaj jak pielęgniarki pracują na bloku operacyjnym po 12 godz. w smrodach,gazach, promieniowaniach ( gorzej jak górnik ) a zmienisz zdanie na 100 %. O złodziejach z PO i szowinistach i szydercach z PIS i złodzieju dUDZIE się wypowiedz

Ania 2015-08-25 18:24:31

Pielęgniarki powinny wziąć się do roboty, a nie domagać się podwyżek. Znam kilka takich "pań pielęgniarek", które narzekają, że idą na nocną zmianę do pracy i nie mogą spać, bo oddziałowa jest ostra i nie pozwala. To jakaś kpina moje panie!!! Weźcie się po prostu do roboty i nie denerwujcie ludzi !!!!!

pacjent 2015-08-25 11:34:13

Długopis i w wyborach pozbyć się złodziei ( OFE) i oszustów z Po oraz szowinistów i szyderców , złodziei ( Duda -prezydent -5 lat będziemy patrzeć na złodzieja -wszyscy w sejmie to złodzieje i oszuści) , Odejść od pacjenta i nie czekać na kolejne obietnice karierowicz nOJMANA