rynekaptek.pl

MZ: Nie stać nas na podwyżki dla wszystkich osób wykonujących zawody medyczne

0 0
MZ: Nie stać nas na podwyżki dla wszystkich osób wykonujących zawody medyczne
- W podmiotach leczniczych (bez praktyk) zatrudnionych jest ponad 95 tysięcy osób wykonujących zawody medyczne inne niż zawód lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej, co w przypadku podniesienia wynagrodzeń dla tej grupy wiązałoby się ze znacznymi kosztami łącznymi nieznajdującymi obecnie pokrycia w publicznych środkach finansowych - odpowiedział minister zdrowia. Fot. fotolia

- Resort zdrowia przeprowadził analizy, które wykazały, że równoczesne podniesienie płac dla pielęgniarek i położnych oraz pozostałych pracowników medycznych nie jest możliwe z uwagi na ryzyko dla stanu finansów - pisze minister zdrowia.

- Poziom wynagrodzeń również pozostałych grup zawodowych jest przedmiotem stałego monitorowania, zaś zgłaszane – miedzy innymi w trakcie spotkań w Ministerstwie Zdrowia - postulaty płacowe dotyczące objęcia podwyżkami grup zawodowych innych niż pielęgniarki i położne były przedmiotem obrad Kolegium Ministra Zdrowia - odpowiada minister, w odpowiedzi na pismo przekazane w trakcie zgromadzenia publicznego przed gmachem Ministerstwa Zdrowia (12 października br.).

W ten sposób odnosi się do postulatów innych pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy chcieli otrzymać podwyżki pensji, tak jak stało się to w przypadku pielęgniarek i położnych.

W tej sprawie wypowiadał się też m.in. wiceprezes NRA, Marek Jędrzejczak, wskazując na potrzebę wzrostu wynagrodzeń wśród pracowników aptek szpitalnych.

- W podmiotach leczniczych (bez praktyk) zatrudnionych jest ponad 95 tysięcy osób wykonujących zawody medyczne inne niż zawód lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej, co w przypadku podniesienia wynagrodzeń dla tej grupy wiązałoby się ze znacznymi kosztami łącznymi nieznajdującymi obecnie pokrycia w publicznych środkach finansowych - odpowiedział minister zdrowia.

 - Obecne kierownictwo Ministerstwa Zdrowia rozpoczęło rozmowy z przedstawicielami pracowników wykonujących inne zawody medyczne, ale wypracowanie rozwiązań zadowalających obie strony nie było możliwe w okresie do wyborów parlamentarnych. W związku z tym osiągnięcie ostatecznego kompromisu z tymi grupami zawodowymi powinno być priorytetem w kolejnej kadencji rządu - dodał.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.