MZ: Nie stać nas na podwyżki dla wszystkich osób wykonujących zawody medyczne

- Resort zdrowia przeprowadził analizy, które wykazały, że równoczesne podniesienie płac dla pielęgniarek i położnych oraz pozostałych pracowników medycznych nie jest możliwe z uwagi na ryzyko dla stanu finansów - pisze minister zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MZ: Nie stać nas na podwyżki dla wszystkich osób wykonujących zawody medyczne

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekAptek.pl

rynekaptek.pl

10 lis 2015 20:12


- Poziom wynagrodzeń również pozostałych grup zawodowych jest przedmiotem stałego monitorowania, zaś zgłaszane – miedzy innymi w trakcie spotkań w Ministerstwie Zdrowia - postulaty płacowe dotyczące objęcia podwyżkami grup zawodowych innych niż pielęgniarki i położne były przedmiotem obrad Kolegium Ministra Zdrowia - odpowiada minister, w odpowiedzi na pismo przekazane w trakcie zgromadzenia publicznego przed gmachem Ministerstwa Zdrowia (12 października br.).

W ten sposób odnosi się do postulatów innych pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy chcieli otrzymać podwyżki pensji, tak jak stało się to w przypadku pielęgniarek i położnych.

W tej sprawie wypowiadał się też m.in. wiceprezes NRA, Marek Jędrzejczak, wskazując na potrzebę wzrostu wynagrodzeń wśród pracowników aptek szpitalnych.

- W podmiotach leczniczych (bez praktyk) zatrudnionych jest ponad 95 tysięcy osób wykonujących zawody medyczne inne niż zawód lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej, co w przypadku podniesienia wynagrodzeń dla tej grupy wiązałoby się ze znacznymi kosztami łącznymi nieznajdującymi obecnie pokrycia w publicznych środkach finansowych - odpowiedział minister zdrowia.

 - Obecne kierownictwo Ministerstwa Zdrowia rozpoczęło rozmowy z przedstawicielami pracowników wykonujących inne zawody medyczne, ale wypracowanie rozwiązań zadowalających obie strony nie było możliwe w okresie do wyborów parlamentarnych. W związku z tym osiągnięcie ostatecznego kompromisu z tymi grupami zawodowymi powinno być priorytetem w kolejnej kadencji rządu - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.