Ministerstwo Zdrowia: Pracownicy medyczni będą zarabiać więcej

Zgodnie z nowym projektem resortu zdrowia, wynagrodzenia zasadnicze osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych wzrosną od 6 do 15 proc. Zmiana ta jest konsekwencją podwyższenia płacy minimalnej od 2016 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo Zdrowia: Pracownicy medyczni będą zarabiać więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 gru 2015 16:43


Zgodnie z projektem noweli rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej, wynagrodzenia zasadnicze tej grupy pracowników wzrosną od 6 do 15 proc.

Zmiana wynika z konieczności dostosowania wynagrodzeń pracowników podmiotów leczniczych do poziomu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2016 r. (1850 zł).

Resort podkreśla, że jednym z celów proponowanych zmian jest podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz jednostek budżetowych, dla których podmiotem tworzącym jest resort zdrowia.

- Zaproponowane zmiany pozwolą ponadto na dokonanie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych zatrudnionych w tych podmiotach leczniczych - czytamy w projekcie.

Ponadto resort proponuje podwyższenie dodatku funkcyjnego z 25 na 35 proc. dla kierowników komórki organizacyjnej przedsiębiorstwa oraz kierowników działu, oddziału i sekcji stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Zaplanowano też m.in. rozwiązania, których celem jest zrównanie wynagrodzeń pracowników administracyjnych, technicznych i ekonomicznych o porównywalnym wykształceniu i zbliżonym zakresie odpowiedzialności na zajmowanych stanowiskach.

Proponuje się, aby rozporządzenie weszło w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Konsultacje publiczne tego projektu potrwają do 24 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.