Mielec: Pracownicy szpitala odeszli na dwie godziny opuścili stanowiska pracy

Grupa około 200 pracowników: pielęgniarek, położnych, a także pracowników sekcji technicznej mieleckiego szpitala w piątek (16 stycznia) wzięła udział w dwugodzinnym strajku ostrzegawczym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mielec: Pracownicy szpitala odeszli na dwie godziny opuścili stanowiska pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: hej.mielec.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

17 sty 2015 14:52


Zgodnie zapowiedziami, grupa pracowników lekarskich grup zawodowych Szpitala Powiatowego od godziny 7:30 do 9:30 odeszła od swoich stanowisk pracy. Domagali się podwyżek, ale nie kosztem zwalniania pracowników.

W holu szpitala spotkała się grupa około 200 osób, które następnie maszerowały wokół placówki. Związkowcy zatrzymali się chociażby przed wejściem głównym, a także przed segmentem administracji, gdzie swój gabinet ma dyrektor naczelny Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Czytaj też: Pielęgniarki masowo emigrują z Polski. Kto je zastąpi?

Jak mówiła Iwona Burdzy, przedstawicielka strajkujących związkowców: - Wszyscy tutaj zgromadzeni mówimy stanowcze „nie” dla pozyskiwania środków na wzrost wynagrodzeń kosztem zwolnień naszych koleżanek i kolegów. Apelujemy do władz powiatu i pana dyrektora o wstrzymanie działań zmierzających do likwidacji miejsc pracy tam, gdzie nie jest to konieczne oraz znalezienie innych rozwiązań.

Związkowcy przyznali, że jeśli pojawią się nowe, alternatywne możliwości pozyskania pieniędzy na podwyżki to protestujący wrócą do negocjacji. Są otwarci na propozycje rozwiązania tego problemu. Byliby zadowoleni, gdyby w porozumieniu był zapis o niedotykaniu sfery ludzkiej w kosztach finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.