Masaż w biurze? Czemu nie...

Już dziś ok. 70 proc. pracowników wykonujących pracę za biurkiem skarży się na problemy z kręgosłupem, a średni wiek osoby rehabilitowanej z tego powodu w Polsce to 46 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Masaż w biurze? Czemu nie...

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 kwi 2014 9:18


Przeciętny pracownik biurowy pozostaje w pozycji siedzącej ok. 30 godzin w ciągu tygodnia. Obciążenie kręgosłupa podczas siedzenia jest o 40-90 proc. większe niż podczas stania i prowadzi do stanów zwyrodnieniowych oraz przewlekłych dolegliwości bólowych. Czy można temu zapobiegać?

- W Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych oraz Azji masaż biurowy to forma dbania o pracowników, która jest na porządku dziennym - mówi Tomasz Świderski z firmy Feel it!masaż biurowy. - Obecnie obserwujemy rosnące zainteresowanie ochroną zdrowia pracowników w Polsce, lecz nadal brakuje zdecydowanych działań - dodaje.

Tymczasem, gdyby świadomość problemu była większa i pracownicy mieli okazję skorzystać z masażu w czasie pracy, udałoby się zaoszczędzić nie tylko zdrowie, ale i czas i pieniądze. Jak się okazuje, tylko w 2010 r. przypadki dolegliwości spowodowanych długotrwałą pracą biurową skutkowały ponad 26 milionami dni nieobecności w pracy z przyczyn chorobowych.

Masaż biurowy jest realizowany w miejscu pracy, na krześle i zajmuje nie więcej niż 15 minut. Jego idea pojawiła się w latach 80. XX w. w Stanach Zjednoczonych, a pierwszą osobą, która zaczęła stosować masaż na krześle w miejscu pracy była masażysta David Palmer.

Wysoka efektywność masażu biurowego przyciągnęła uwagę przedstawicieli firmy Apple, którzy jako pierwsi wprowadzili tę formę terapii dla pracowników, do swoich biur.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marlena 2014-12-09 14:42:43

Takie masaże powinny być w każdej firmie :)

pracownik 2014-07-02 08:21:51

Siedząc po 8 godzin dziennie "za komputerem" nie ma opcji, żeby nie doskwierały nam dolegliwości związane z kręgosłupem. Mój pracodawca wprowadził dla nas (pracowników) nowa formę "motywacji" jest nią masaż w biurze. Ten rodzaj masażu, który nam zaproponowała firma z Krakowa to Program WorkSite: Zdrowe Biuro - masażyści przywożą specjalne krzesła, na których masują pracowników w wyznaczonych przerwach od pracy. Super inicjatywa i wreszcie zwraca się uwagę na komfort i zdrowie pracownika.