Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy - poinformował Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów OZZL. "Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków" - uzasadnił Płużański wznowienie głodówki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

11 paź 2017 16:27


W środę premier Szydło spotkała się z protestującymi lekarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", wraz z nią w rozmowach uczestniczył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Do środy rano, przez dziewięć dni ok. 20 lekarzy rezydentów prowadziło głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Przerwali ją rano, na czas rozmów z rządem.

Główne postulaty protestujących to m.in. wzrost finansowania ochrony zdrowia, poprawa warunków pracy i podwyższenie wynagrodzeń.

Beata Szydło po spotkaniu z rezydentami zapowiedziała, że do 15 grudnia powstaną trzy ustawy dotyczące postulatów młodych lekarzy. Do jutra rezydenci mają podjąć decyzję, czy chcą być w komisji, która będzie nad nimi pracowała.

"Zgodziliśmy się wszyscy że to są bardzo istotne, ważne tematy i chcemy nad nimi pracować. Moja oferta polega na tym, że powołujemy wspólny zespół z udziałem przedstawicieli środowiska rezydentów, przedstawicieli środowisk innych zawodów medycznych i przedstawicieli rządu" - powiedziała premier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.