Lekarze nie muszą wypisywać kart kolonijnych

• Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej nie mają obowiązku wypełniania kart kolonijnych - przypomina Ministerstwo Zdrowia.
• Informacje o stanie zdrowia dziecka, m.in. o alergiach i przyjmowanych lekach, do karty powinni wpisać rodzice.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze nie muszą wypisywać kart kolonijnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 lip 2016 7:58


O wyjaśnienia w sprawie wpisywania do kart kolonijnych informacji o stanie zdrowia dziecka zwróciło się do resortu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Zdarza się bowiem, że organizatorzy kolonii czy obozów dla dzieci domagają się informacji od lekarza, na niektórych kartach jest miejsce, które powinien wypełnić lekarz.

Resort wydał komunikat, w którym przypomina, że organizację wypoczynku dzieci i młodzieży reguluje ustawa o systemie oświaty. Na jej podstawie zostało wydane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, w którym określono wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku.

Czytaj też: Lekarze, rezydenci i pielęgniarki dostaną podwyżki

Zgodnie z tymi regulacjami to rodzice uczestnika wypoczynku (lub on sam, jeśli już jest pełnoletni) wpisują w karcie kwalifikacyjnej istotne informacje o jego stanie zdrowia, rozwoju psychofizycznym i stosowanej diecie (np. na co dziecko jest uczulone, jak znosi jazdę samochodem i czy przyjmuje stale leki). W karcie powinny znaleźć się także informacje o wykonanych szczepieniach ochronnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.