Lekarz dentysta - wymarzony zawód za oceanem

Najlepsza praca to taka, która daje zadowolenie finansowe, satysfakcję oraz perspektywę, że to się długo nie zmieni. Zdaniem Amerykanów wszystkie te zalety kryją się za drzwiami gabinetu dentystycznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarz dentysta - wymarzony zawód za oceanem

PODZIEL SIĘ


Autor: infodent24.pl/U.S. News

27 sty 2015 14:10


W 2014 roku zawód lekarza dentysty znalazł się na trzecim miejscu w rankingu 10 najlepszych w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w rankingu perspektyw na 2015 r. awansował na pozycję lidera zestawienia. Dlaczego? Zdaniem ekspertów, głównie z czterech powodów.

Po pierwsze, stopa bezrobocia w zawodzie stomatologa wynosi zaledwie 0,9 proc. Po drugie, praca dentysty zapewnia przyzwoity tzw. work-life balance, szczególnie w porównaniu do innych miejsc w pracy w służbie zdrowia.

Po trzecie, dentyści zarabiają wybornie. Średnia wynagrodzenia rocznego w tym zawodzie wyniosła w 2013 r. prawie 165 tys. dolarów (mediana wynagrodzenia 146 tys. dolarów). Wreszcie po czwarte, amerykańskie biuro statystyk (Bureau of Labor Statistics, BLS) prognozuje, że w następnych latach powstanie ponad 23 tys. nowych miejsc pracy dla dentystów (16 proc. tempo wzrostu w latach 2012-2022).

W tegorocznym rankingu na piątej pozycji znalazł się również zawód higienisty/higienistki dentystycznego/ej (dental hygienist). W USA warto również pracować jako: pielęgniarka z wyższym stopniem kwalifikacji (miejsce 2), programista (3), lekarz (4), fizjoterapeuta (6), analityk IT (7), specjalista ds. zabezpieczeń komputerowych (8), pielęgniarka (9), asystentka lekarza (10)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.