Lekarz dentysta - wymarzony zawód za oceanem

0 0
Lekarz dentysta - wymarzony zawód za oceanem
Zawód lekarza dentysty na szczytach amerykańskich rankingów (fot.fotolia)

Najlepsza praca to taka, która daje zadowolenie finansowe, satysfakcję oraz perspektywę, że to się długo nie zmieni. Zdaniem Amerykanów wszystkie te zalety kryją się za drzwiami gabinetu dentystycznego.

W 2014 roku zawód lekarza dentysty znalazł się na trzecim miejscu w rankingu 10 najlepszych w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w rankingu perspektyw na 2015 r. awansował na pozycję lidera zestawienia. Dlaczego? Zdaniem ekspertów, głównie z czterech powodów.

Po pierwsze, stopa bezrobocia w zawodzie stomatologa wynosi zaledwie 0,9 proc. Po drugie, praca dentysty zapewnia przyzwoity tzw. work-life balance, szczególnie w porównaniu do innych miejsc w pracy w służbie zdrowia.

Po trzecie, dentyści zarabiają wybornie. Średnia wynagrodzenia rocznego w tym zawodzie wyniosła w 2013 r. prawie 165 tys. dolarów (mediana wynagrodzenia 146 tys. dolarów). Wreszcie po czwarte, amerykańskie biuro statystyk (Bureau of Labor Statistics, BLS) prognozuje, że w następnych latach powstanie ponad 23 tys. nowych miejsc pracy dla dentystów (16 proc. tempo wzrostu w latach 2012-2022).

W tegorocznym rankingu na piątej pozycji znalazł się również zawód higienisty/higienistki dentystycznego/ej (dental hygienist). W USA warto również pracować jako: pielęgniarka z wyższym stopniem kwalifikacji (miejsce 2), programista (3), lekarz (4), fizjoterapeuta (6), analityk IT (7), specjalista ds. zabezpieczeń komputerowych (8), pielęgniarka (9), asystentka lekarza (10)

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.