Łączą szpitale w Kielcach. Co z załogą?

Część załogi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach sprzeciwia się połączeniu ze szpitalem dziecięcym na zasadach, które proponuje zarząd województwa. Pracownicy obawiają się zwolnień i utraty pakietu socjalnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łączą szpitale w Kielcach. Co z załogą?

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza

www.rynekzdrowia.pl

1 wrz 2014 10:58


Budowa nowego szpitala dziecięcego w Kielcach dobiega końca. Od początku mówiło się, że zostanie on połączony ze szpitalem wojewódzkim, ale zasady, na jakich ma to nastąpić, budzą niepokój personelu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zarząd województwa na posiedzeniu 6 sierpnia ustalił, że obydwa szpitale mają funkcjonować jako Wojewódzki Szpital Zespolony im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach. Projekt uchwały, który zostanie przedstawiony sejmikowi województwa, zakłada m.in. odwołanie dyrektorów obydwu placówek. O tym, kto będzie zarządzał lecznicą, zdecyduje konkurs.

Czytaj też: Szpital szuka nowego dyrektora i sposobów na wypracowanie zysków

Z kolejnych zapisów uchwały wynika, że pracownicy obydwu szpitali będą zatrudnieni na takich samych warunkach jak w dotychczasowych placówkach, przynajmniej przez rok. Ale co będzie po roku? Załoga WSZ obawia się zwolnień, a także utraty przywilejów wynikających z układu zbiorowego, czyli m.in. premii i talonów świątecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.