Kubańscy lekarze po pracę do Brazylii

0 0
Kubańscy lekarze po pracę do Brazylii

Brazylia rozpoczęła negocjacje o zatrudnieniu co najmniej 6 tys. kubańskich lekarzy, którzy mieliby prowadzić praktykę w wiejskich regionach Brazylii - podało brazylijskie MSZ. Stowarzyszenie brazylijskich lekarzy krytykuje pomysł jako "nieodpowiedzialny".

Brazylia i Kuba konsultują się obecnie w sprawie możliwości zatrudnienia Kubańczyków z Panamerykańską Organizacją Zdrowia. Jednak organizacja zrzeszająca brazylijskich lekarzy, Federalna Rada Medyczna, uważa, że inicjatywa jest elementem "programu polityczno-wyborczego" i zgłasza zastrzeżenia do kwalifikacji medycznych kubańskich lekarzy.

"Kuba jest bardzo biegła w obszarach medycyny, farmaceutyków i biotechnologii, i Brazylia rozważa zatrudnienie ok. 6 tys. kubańskich lekarzy" - oświadczył brazylijski minister spraw zagranicznych Antonio Patriota w czasie rozmów w Hawanie z szefem kubańskiego MSZ Bruno Rodriguezem.

Większość lekarzy w Brazylii praktykuje w największych miastach kraju, a wiejskie obszary pozostają pod tym względem zaniedbane.

Rozmowy z Kubą na ten temat rozpoczęła w styczniu ubiegłego roku prezydent Dilma Rousseff w czasie wizyty w Hawanie. Rousseff poruszyła wówczas również temat współpracy w dziedzinie farmacji.

Kuba wysłała już dziesiątki tysięcy lekarzy do pracy w Wenezueli, która w zamian zaopatruje Hawanę w tanią ropę naftową.

Kubańskie władze informują, że Brazylia jest szóstym największym partnerem handlowym kraju i głównym dostawcą żywności. W ubiegłym roku wymiana handlowa między dwoma krajami sięgnęła rekordowego poziomu 661 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu z rokiem 2011.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.