www.rynekzdrowia.pl

Które pielęgniarki nie dostaną podwyżek?

0 0
Które pielęgniarki nie dostaną podwyżek?
Nie ma pieniędzy dla pielęgniarek zabiegowych i pracujących w punktach szczepień. /Fot. Flickr, Tony Alter, CC2.0

Pielęgniarki sądziły, że porozumienie zawarte z ministrem zdrowia w sprawie podwyżek dotyczy ich wszystkich. Realizacja tego porozumienia przez NFZ i pracodawców powoduje jednak wzburzenie środowiska.

Jak ocenia Grażyna Gaj, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Małopolsce, szacunkowo około 30 proc. pielęgniarek, za sprawą rozporządzenia prezesa NFZ, wynegocjowanych podwyżek w praktyce nie otrzymało.

- Protokół porozumienia zawartego przez pielęgniarki z ministrem zdrowia protokołem, ale zarządzenia w tej sprawie okazują się zupełnie inne. Pracodawcy wzorują się na zarządzeniu prezesa NFZ i okazuje się, że dla pielęgniarek zabiegowych i pracujących w punktach szczepień pieniędzy na podwyżki nie ma - zaznacza Grażyna Gaj.

- Stawka przekazana przez Fundusz na POZ jest niewystarczającą, aby mogła uwzględnić przewidziane porozumieniem podwyżki. Dlatego chcemy spotkania i wyjaśnień. Czekamy na odpowiedź - powiedziała nam Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

Dodaje: - Nie chciałabym uprzedzać faktów i mówić już dzisiaj, że ministerialne porozumienie nie będzie zrealizowane. Musimy poczekać na stanowisko MZ i Funduszu, bo przecież wynegocjowaliśmy podwyżki o 400 złotych dla wszystkich pielęgniarek.

Jak podkreśla pielęgniarki są zatrudnione na przeróżnych umowach, czasem nawet bez ich wiedzy, na przykład, jako podwykonawca. Tak często jest w ratownictwie medycznym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • I to jest właśnie Polska. Ciągle tylko problemy i niespełnione obietnice. Miały być pieniądze dla pielęgniarek, a teraz okazuje się, że są problemy. Gdyby w Polsce była taka przejrzystośc zatrudnienia jak za granicą nie byłoby problemów z wypłacaniem jakichkolwiek świadczeń. Nie dziwię, się że dziewczyny zmęczone ciągłym żebraniem o swoje masowo wyjeżdżają za granicę. Mam znajomą, która wyjechała z curaswiss do Szwajcarii i tam problemów z płacami nie ma w żadnej branży, bo szanuje sie pracowników i tyle.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.