Kontrola wykazała lekarskie martwe dusze

Analizujemy harmonogramy pracy lekarzy w poradniach specjalistycznych. Mamy lekarzy, którzy przez cały rok nie przyjęli ani jednego pacjenta. Według nas to ''martwe dusze'' - mówi Jolanta Kręcka, dyrektor łódzkiego oddziału NFZ.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrola wykazała lekarskie martwe dusze

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

17 sty 2014 17:03


W rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ informuje, że pracownicy oddziału w poszukiwaniu sposobów na zmniejszenie kolejek do specjalistów, przeanalizowali harmonogramy pracy lekarzy w poradniach specjalistycznych w regionie.

Kontrole m.in. wykazały lekarzy, którzy przez cały rok nie przyjęli ani jednego pacjenta. Według dyrektor Kręckiej to ''martwe dusze, lekarze zgłoszeni jako personel poradni tylko po to, by zdobyć dodatkowe punkty i kontrakt z Funduszem, kontrakt, którego ci lekarze nie realizują''.

Jolanta Kręcka przypomina, że ŁOW NFZ, jako jedyny oddział w Polsce, udostępnia aplikację, dzięki której każdy lekarz, logując się na swoje imienne konto, może sprawdzić, gdzie i w jakich godzinach pracuje w ramach umowy z Funduszem. Do łódzkiego oddziału NFZ zgłosili się już pierwsi lekarze, którzy odkryli nieprawidłowości.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
NFZ

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.