Konsultanci medyczni masowo rezygnują z pracy. Nie chcą składać oświadczeń

Odchodzą kolejni konsultanci medyczni, którzy nie chcą się spowiadać z relacji z firmami farmaceutycznymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konsultanci medyczni masowo rezygnują z pracy. Nie chcą składać oświadczeń

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekzdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

11 gru 2014 13:33


Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia rezygnację złożyło już 57 konsultantów wojewódzkich. Wcześniej do resortu zdrowia wpłynęły dwie rezygnacje konsultantów krajowych.

12 spośród odchodzących konsultantów wojewódzkich za bezpośredni powód takiej decyzji podało właśnie obowiązek składania oświadczeń. Trzeba w nich ujawnić: pracę dla podmiotów działających w branży medycznej, farmaceutycznej i ubezpieczeniowej, posiadanie ich akcji, zasiadanie we władzach spółek, doradzanie oraz prowadzenie badań za ich pieniądze. Konsultant musi też ujawniać fakt otrzymania prezentów o wartości przekraczającej 380 zł, w tym w formie wyjazdów na koszt firm.

Czytaj też: Nowe wymagania etyczne dla konsultantów medycznych

Jak się wydaje, ustawowe zmiany spowodowały roszady na stanowiskach konsultanckich już w sierpniu. Wówczas w trzech województwach stanowiska te zaczęły świecić pustkami. W Zachodniopomorskiem np. było ok. 70 proc. wakatów, w Pomorskiem - 40 proc. wakatów i w Lubuskiem - 30 proc. wakatów.

Oświadczenia, które konsultanci składają po raz pierwszy, zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Skontroluje je też CBA. Termin ich składania upływa w piątek (12 grudnia). Z danych ministerstwa wynika, że konsultanci, którzy nie mają zamiaru rezygnować ze swojej funkcji, nie spieszą się ze składaniem oświadczeń.

Czytaj też: Konsultanci nie chcą się spowiadać. Wolą odejść

Do zasiadania we władzach spółek czy prowadzenia badań naukowych przyznało się na razie tylko 21 konsultantów krajowych oraz 106 wojewódzkich. Otrzymane korzyści majątkowe o wartości powyżej 380 złotych ujawniło 7 konsultantów krajowych oraz 51 wojewódzkich.

Cały artykuł czytaj w serwisie rynekzdrowia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.