www.rynekzdrowia.pl

Komisarz UE i minister Radziwiłł na kongresie w Katowicach

0 0
Komisarz UE i minister Radziwiłł na kongresie w Katowicach
Podczas kongresu nie zabraknie również paneli dyskusyjnych związanych z rynkiem pracy w służbie zdrowia. (Fot. PTWP)

W czwartek (18 lutego) rozpoczyna się w Katowicach Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress). Potrwa do do 20 lutego. Podczas kongresu poruszone zostaną tematy związane z rynkiem pracy w służbie zdrowia.

Ze względu na bardzo szeroki profil tematyczny, będzie to wydarzenie wyjątkowe. Health Challenges Congress jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in.: polityków, lekarzy, przedstawicieli środowiska uniwersyteckiego, przemysłu i mediów. Miejscem tego wydarzenia będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Od czego zależy stan naszego zdrowia? To jedno z ważniejszych pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy ponad kongresowych 50 sesji. Udział w dyskusjach zapowiedziało ok. 250 prelegentów. Wśród gości specjalnych będzie m.in. Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Z kolei w panelu otwierającym kongres udział zapowiedział minister zdrowia dr Konstanty Radziwiłł.

W kongresie uczestniczyć będą m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, konsultanci krajowi i kierownicy klinik, przedstawiciele WHO, placówek i uczelni medycznych, ośrodków badawczych, podmiotów związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną, a także organizacji pacjentów.

Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych związanych z rynkiem pracy w służbie zdrowia. W czwartek (18 lutego) podczas debaty „Kto nas będzie leczył? Przyszłość kadr medycznych w Polsce i na świecie” eksperci będą rozmawiać m.in. o tym, jakich lekarzy nam brakuje oraz o systemach edukacji kadry lekarskiej w wybranych krajach.

Z kolei z piątek (19 lutego) odbędzie się dyskusja „Pracodawcy w systemie ochrony zdrowia". Paneliści przedstawią swoje poglądy nt. opieki zdrowotnej nad pracownikami, medycyny pracy oraz ubezpieczeń zdrowotnych.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest grupa PTWP, wydawca m.in. portalu PulsHR, miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.