Komisarz UE i minister Radziwiłł na kongresie w Katowicach

W czwartek (18 lutego) rozpoczyna się w Katowicach Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress). Potrwa do do 20 lutego. Podczas kongresu poruszone zostaną tematy związane z rynkiem pracy w służbie zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komisarz UE i minister Radziwiłł na kongresie w Katowicach

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

18 lut 2016 9:33


Ze względu na bardzo szeroki profil tematyczny, będzie to wydarzenie wyjątkowe. Health Challenges Congress jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in.: polityków, lekarzy, przedstawicieli środowiska uniwersyteckiego, przemysłu i mediów. Miejscem tego wydarzenia będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Od czego zależy stan naszego zdrowia? To jedno z ważniejszych pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy ponad kongresowych 50 sesji. Udział w dyskusjach zapowiedziało ok. 250 prelegentów. Wśród gości specjalnych będzie m.in. Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Z kolei w panelu otwierającym kongres udział zapowiedział minister zdrowia dr Konstanty Radziwiłł.

W kongresie uczestniczyć będą m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, konsultanci krajowi i kierownicy klinik, przedstawiciele WHO, placówek i uczelni medycznych, ośrodków badawczych, podmiotów związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną, a także organizacji pacjentów.

Nie zabraknie również paneli dyskusyjnych związanych z rynkiem pracy w służbie zdrowia. W czwartek (18 lutego) podczas debaty „Kto nas będzie leczył? Przyszłość kadr medycznych w Polsce i na świecie” eksperci będą rozmawiać m.in. o tym, jakich lekarzy nam brakuje oraz o systemach edukacji kadry lekarskiej w wybranych krajach.

Z kolei z piątek (19 lutego) odbędzie się dyskusja „Pracodawcy w systemie ochrony zdrowia". Paneliści przedstawią swoje poglądy nt. opieki zdrowotnej nad pracownikami, medycyny pracy oraz ubezpieczeń zdrowotnych.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest grupa PTWP, wydawca m.in. portalu PulsHR, miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.