wnp.pl

KGHM wysyła swoich pracowników do uzdrowisk

0 0
KGHM wysyła swoich pracowników do uzdrowisk
Pracownicy KGHM odwiedzają ośrodki uzdrowiskowe m.in. w Polanicy, Dusznikach, Kudowie, Cieplicach, Świeradowie oraz Połczyni / fot. mat.pras.

Pobyty pracowników KGHM w ośrodkach uzdrowiskowych dostosowane do charakteru pracy kuracjuszy, jaką wykonują w zakładach spółki.

KGHM, Polska Grupa Uzdrowisk i KGHM Cuprum chcą powalczyć o zdrowie i bezpieczeństwo pracy swoich pracowników. Spółki Grupy Kapitałowej miedziowego potentata podejmą współpracę, której celem jest poprawa leczenia i rehabilitacji pracowników KGHM.

- To inicjatywa prozdrowotna, do której wdrożenia przyczynią się bezpośrednio uzdrowiska PGU, jako gospodarz goszczący kuracjuszy. Wdrażany program profilaktyczny i leczniczy ma zniwelować skutki urazów i chorób zawodowych oraz zmniejszyć ryzyko zachorowań. Wpłynie to korzystnie na stan zdrowia pracowników KGHM oraz umożliwi skuteczną rehabilitację i powrót do zdrowia pracowników po przebytych chorobach i zabiegach - mówi Edward Brusiłowicz, dyrektor ds. lecznictwa Uzdrowisk Kłodzkich - Grupa PGU.

Mniej na chorobowym

W pierwszej fazie wdrożenia przewidziano specjalnie opracowane pakiety pobytowe dla osób z chorobami kardiologicznymi, narządu ruchu, układu oddechowego oraz dla osób z zaburzeniami psychosomatycznymi. Programy profilaktyczne realizowane będą pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej uzdrowisk z użyciem nowoczesnego sprzętu i naturalnych surowców.

Pracownicy otrzymają także niezbędne wskazówki, jak samemu dbać o zdrowie, zmienić styl życia i dietę, z korzyścią dla ich kondycji i zdrowia. Pośrednio wpłynie to na spadek absencji chorobowej w pracy i zmniejszy ryzyko wypadków.

Projekt zakłada korzyści zdrowotne dla pracowników w postaci wczesnego wykrywania zwłaszcza schorzeń sercowo-naczyniowych i pulmonologicznych, ukierunkowanie pracowników na czynne dbanie o własne zdrowie i pomoc przy zaburzeniach psychosomatycznych, które należą już dziś do chorób cywilizacyjnych.

Pracownicy KGHM odwiedzają ośrodki uzdrowiskowe m.in. w Polanicy, Dusznikach, Kudowie, Cieplicach, Świeradowie oraz Połczyni.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.