KGHM wysyła swoich pracowników do uzdrowisk

Pobyty pracowników KGHM w ośrodkach uzdrowiskowych dostosowane do charakteru pracy kuracjuszy, jaką wykonują w zakładach spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KGHM wysyła swoich pracowników do uzdrowisk

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

29 lip 2015 17:20


KGHM, Polska Grupa Uzdrowisk i KGHM Cuprum chcą powalczyć o zdrowie i bezpieczeństwo pracy swoich pracowników. Spółki Grupy Kapitałowej miedziowego potentata podejmą współpracę, której celem jest poprawa leczenia i rehabilitacji pracowników KGHM.

- To inicjatywa prozdrowotna, do której wdrożenia przyczynią się bezpośrednio uzdrowiska PGU, jako gospodarz goszczący kuracjuszy. Wdrażany program profilaktyczny i leczniczy ma zniwelować skutki urazów i chorób zawodowych oraz zmniejszyć ryzyko zachorowań. Wpłynie to korzystnie na stan zdrowia pracowników KGHM oraz umożliwi skuteczną rehabilitację i powrót do zdrowia pracowników po przebytych chorobach i zabiegach - mówi Edward Brusiłowicz, dyrektor ds. lecznictwa Uzdrowisk Kłodzkich - Grupa PGU.

Mniej na chorobowym

W pierwszej fazie wdrożenia przewidziano specjalnie opracowane pakiety pobytowe dla osób z chorobami kardiologicznymi, narządu ruchu, układu oddechowego oraz dla osób z zaburzeniami psychosomatycznymi. Programy profilaktyczne realizowane będą pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej uzdrowisk z użyciem nowoczesnego sprzętu i naturalnych surowców.

Pracownicy otrzymają także niezbędne wskazówki, jak samemu dbać o zdrowie, zmienić styl życia i dietę, z korzyścią dla ich kondycji i zdrowia. Pośrednio wpłynie to na spadek absencji chorobowej w pracy i zmniejszy ryzyko wypadków.

Projekt zakłada korzyści zdrowotne dla pracowników w postaci wczesnego wykrywania zwłaszcza schorzeń sercowo-naczyniowych i pulmonologicznych, ukierunkowanie pracowników na czynne dbanie o własne zdrowie i pomoc przy zaburzeniach psychosomatycznych, które należą już dziś do chorób cywilizacyjnych.

Pracownicy KGHM odwiedzają ośrodki uzdrowiskowe m.in. w Polanicy, Dusznikach, Kudowie, Cieplicach, Świeradowie oraz Połczyni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.