Jest szansa na zawieszenie głodówki przemyskich pielęgniarek

Do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu przyjechał Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa, by rozmawiać z protestującymi pielęgniarkami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest szansa na zawieszenie głodówki przemyskich pielęgniarek

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza

24 wrz 2014 17:05


Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w spotkaniu z Tadeuszem Pióro uczestniczyły wszystkie związki zawodowe. Jak przekonywał członek zarządu województwa, problem nie dotyczy tylko przemyskiego szpitala. Jego zdaniem jest to konsekwencja wieloletnich zaniedbań w ochronie zdrowia i źle działającego systemu w całym kraju - dlatego trudno znaleźć dobre rozwiązania z poziomu województwa.

Czytaj też: Przemyskie pielęgniarki głodówką chcą wywalczyć podwyżki

Zapewnił, że zarząd dokłada wszelkich starań, aby wciąż doinwestowywać placówkę, co powinno skutkować zwiększeniem kontraktu z NFZ, równocześnie zabiega o zwiększenie kontraktu na przyszły rok. Wnioskuje także do NFZ o uruchomienie rezerwy finansowej na ten rok. Tadeusz Pióro poprosił także pielęgniarki o zawieszenie strajku głodowego.

Protestującym złożono propozycję, aby w przyszłym roku do proponowanej obecnie podwyżki 100 zł dołożyć jeszcze 50 zł. Strajkujący zaproponowali, żeby wspomniane 50 zł dodać jeszcze w tym roku, zamiast w roku następnym. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w czwartek (25 września).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.