www.rynekzdrowia.pl

Instytut Medycyny Wsi ciągle bez szefa

0 0
Instytut Medycyny Wsi ciągle bez szefa

Rada Naukowa Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie ogłosiła kolejny konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki. Bezkrólewie w Instytucie, który podlega ministrowi zdrowia, trwa od blisko roku.

W listopadzie 2012 roku odwołano szefa Instytutu dra Andrzeja Wojtyłę. Wytknięto mu niegospodarność i zadłużanie placówki. Po konkursie na następcę, wygranym przez prof. Alfreda Owoca, minister zdrowia nie powołał go jednak na to stanowisko, bo jak twierdzi Gazeta Wyborcza, życiorys kandydata ”zawierał kompromitujące wpadki”. Natomiast oficjalnie podano, że procedura konkursowa została przeprowadzona niezgodnie z prawem.

Gazeta przypomina m.in., że w styczniu 2000 r. volvo, które prowadził Owoc (wtedy poseł SLD), jechało wężykiem i zderzyło się z seatem. Trzy lata później Sojusz pozbył się go z klubu parlamentarnego po tym, jak oddał głosy za nieobecnych kolegów.

Mimo takiego bagażu z przeszłości to właśnie wizja Owoca najbardziej przekonała komisję konkursową w IMW i to profesora wskazała ona w lutym ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi do akceptacji. Ten zwlekał kilka miesięcy z jego powołaniem. Ostatecznie zdecydował się konkurs unieważnić.

We wtorek (24 września) ogłoszono kolejny konkurs.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.