www.rynekzdrowia.pl

Ile zarabiają lekarze w Polsce?

0 0
Ile zarabiają lekarze w Polsce?

Resort zdrowia policzył, ile zarabiają lekarze w Polsce. Blisko 11 tys. zł brutto miesięcznie trafia do kieszeni ordynatora w Wielkopolsce, jego koledzy po fachu ze specjalizacją II stopnia i bez specjalizacji zarabiają nawet o połowę mniej.

Ponad 7,2 tysiąca zarabiają lekarze II specjalizacji, a lekarz bez specjalizacji - 4,9 tys. zł - podała „Gazeta Wyborcza". W raporcie uwzględniono zarobki brutto lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę. Do pensji zasadniczej wliczono dodatki i dyżury.

Obraz jest więc niepełny, bo w wielu szpitalach lekarze albo w całości przeszli na kontrakty, albo mają "kontraktowe" dyżury. Zestawienie nie uwzględnia też dochodów, które lekarze uzyskują poza lecznicami.

Najwięcej zarabiają ordynatorzy. Średnia krajowa wynosi 10 tys. 681 zł brutto. Najlepiej płaci Mazowsze - 12,7 tys. zł, choć hojne jest też Świętokrzyskie (12,2 tys. zł). "Najbiedniejsi" są ordynatorzy w woj. lubuskim (9 tys. zł).

Pensje lekarzy z II stopniem specjalizacji w Wielkopolsce zmalały o 200 zł miesięcznie. Średnia pensja wynosi obecnie 7,2 tys. zł. To o 300 zł mniej niż średnia krajowa i o 1437 zł mniej niż na Mazowszu, które znów góruje nad resztą kraju.

Raport uwzględnił także średnią pensję lekarzy z I stopniem specjalizacji - w Wielkopolsce wynosi ona 6,8 tys. zł i jest wyższa o prawie 300 zł od średniej krajowej - a także zarobki lekarzy bez specjalizacji.

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.