Gorąco wokół minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia

• Pracownicy i pracodawcy reprezentowani w Trójstronnym Zespole ds. Ochrony Zdrowia wyrazili w czwartek (5 maja) wspólne, krytyczne stanowisko ws. prac nad ustawą dotyczącą minimalnych wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia.
• Przedstawiciele świata medycznego są zaskoczeni faktem, że stanowisko przedstawiciela resortu finansów - wobec opracowywanego w ramach Zespołu projektu ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą - jest odmienne od stanowiska resortu zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gorąco wokół minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

5 maj 2016 19:33


- Przedstawiciel Ministerstwa Finansów poinformował, że ustawa nie wpisuje się w ratio legis, gdyż tworzy wyłom w procesie ustalania wynagrodzeń innych grup zawodowych. To nie zostało powiedziane, ale - jak rozumiemy - Ministerstwo Finansów obawia się, że ustawa wyzwoli roszczenia innych grup zawodowych - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Grzegorz Byszewski, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Pracodawców RP.

Przypomnijmy, że projekt uregulowań wynagrodzeń minimalnych pracowników ochrony zdrowia zaprezentowano też członkom zespołu ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. W zależności od zawodu byłyby ustalone współczynniki odnoszące się do średniej płacy krajowej (obecnie to 4,1 tys. zł brutto - przyp.red.).

W ramach danej grupy zawodowej stawek wynagrodzeń miałoby być kilka. W załączniku ustawy mają zostać ujęte wszystkie zawody medyczne i w zależności od np. wykształcenia czy stanowiska będą zróżnicowane współczynniki.

Cały materiał czytaj na rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.