Gardias: Koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka to nie koniec problemów

Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego zwraca uwagą, że koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka nie jest końcem problemu zbyt małej liczby pielęgniarek i ich niskich zarobków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gardias: Koniec strajku w Centrum Zdrowia Dziecka to nie koniec problemów

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/AT

www.rynekzdrowia.pl

10 cze 2016 13:29


Gardias w rozmowie z "Rzeczpospolitą: przypomniała, że w 2008 r. pielęgniarki podpisały na dwa lata pakiet kryzysowy z rządem Donalda Tuska. Minęło osiem lat i nic się zmieniło.

Czytaj też: Centrum Zdrowia Dziecka: Strajk zakończony. Pielęgniarki wróciły do pracy

Przewodnicząca mówiła, że na spotkaniu Rady Dialogu osiągnięto porozumienie w sprawie najniższej stawki godzinowej w wysokości 12 zł na tzw. umowach śmieciowych, ale jeszcze musi zostać to uchwalone w Sejmie.

Czytaj też: Dorota Gardias apeluje do Andrzeja Dudy

Gardias zaznacza, że młode kobiety nie chcą kształcić się, aby zostać potem pielęgniarkami. Nie jest to zawód atrakcyjny finansowo, chętnych do tego zawodu nie ma, bo jest "ciężki i odpowiedzialny". Ostrzegła, że wkrótce w Polsce "nie będzie pielęgniarek".

Jej zdaniem PiS mówił nie spełnia obietnic wobec pielęgniarek, składanych podczas kampanii wyborczej.

- Minister zdrowia nie przedstawił żadnego programu, o którym mówił w kampanii wyborczej. Jeżeli nikt nie dołoży do ochrony zdrowia środków i nie wymyśli systemu, to nie pójdziemy do przodu - stwierdza Dorota Gardias.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.