Fundacja MSD, wielkiego koncernu o CSR. "Nie chcemy marketingu"

0 0
Fundacja MSD, wielkiego koncernu o CSR. "Nie chcemy marketingu"
– Zdarza się, że to my otrzymujemy zaproszenia do współpracy. Firmy chcą, abyśmy objęli edukacją prozdrowotną ich pracowników – mówi Małgorzata Stelmach. (Fot. PTWP)

– W przypadku firm współpraca długoletnia jest rzadsza, opiera się głównie na wsparciu finansowym kampanii, a to bardziej uzależnione jest od ich aktualnych celów biznesowych – mówi Małgorzata Stelmach, prezes fundacji MSD Dla Zdrowia Kobiet, której fundatorem jest MSD, drugi największy koncern farmaceutyczny na świecie.

Czym kierują się państwo podczas doboru partnerów?

Małgorzata Stelmach, prezes fundacji MSD: – Kierunki działania fundacji określa Rada Programowa. Na początku każdego projektu dokonujemy precyzyjnej analizy potrzeb w danym obszarze i szukamy partnerów, których cele są spójne z tym, co my planujemy. Skupiamy się na istniejących problemach i rozglądamy się za organizacjami czy instytucjami, które mogą coś wnieść do projektu. Nie chcemy z nikim konkurować czy powielać działania innych, ale współpracować tak, by wykorzystać wiedzę i doświadczenie, potencjał wszystkich podmiotów.

Podam przykład. Projekt edukacyjny „Wybierz życie – pierwszy krok”, dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, powstał we współpracy z inspekcją sanitarną, posiadającą kaskadową strukturę we wszystkich województwach i powiatach i doskonale rozwinięte służby edukacyjne. Dzięki temu możemy docierać do młodzieży uczącej się nawet w bardzo małych miejscowościach.

Innym przykładem jest program „Nie płać za błędy. Zapobiegaj!”, gdzie grupą docelową są kobiety zagrożone wykluczeniem społecznym. W tym przypadku naszym głównym partnerem są ośrodki pomocy społecznej, które najlepiej znają potrzeby, bariery i ograniczenia swoich podopiecznych, oraz samorządy lokalne.

Czy zdarza się, że to partnerzy zgłaszają się z propozycją współpracy?

– Zdarza się, że to my otrzymujemy zaproszenia do współpracy. Firmy chcą, abyśmy objęli edukacją prozdrowotną ich pracowników. Chętnie przyjmujemy takie zaproszenia.

Często jednak inicjatywa wychodzi z naszej strony. To my proponujemy włączenie się innym podmiotów do naszych kampanii czy programów. Dzięki współpracy można zrobić znacznie więcej niż w pojedynkę. Tak było np. w przypadku kampanii „Vital Forum”. Udało nam się zbudować partnerstwo z wieloma samorządami i instytucjami naukowymi, ale również firmami prywatnymi, które wsparły projekt finansowo. Dzięki temu mogliśmy zrealizować działania na dużą skalę.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.