Fizjoterapeuci zebrali podpisy poparcia pod projektem ustawy o ich zawodzie

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej do spraw Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty zebrał wymagane 100 tys. podpisów poparcia pod projektem ustawy. We wtorek (30 czerwca) zostaną one złożone do Biura Podawczego Sejmu RP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fizjoterapeuci zebrali podpisy poparcia pod projektem ustawy o ich zawodzie

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

29 cze 2015 15:04


Jak poinformowało Biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, głównym powodem powołania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej do spraw Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty był brak perspektyw na uchwalenie dobrej, przyjaznej pacjentom oraz zgodnej z wolą środowiska - Ustawy regulującej zawód Fizjoterapeuty w Polsce.

Po licznych próbach rozmów, nacisków i negocjacji - zarówno z resortem zdrowia, jak i z parlamentem - Zarząd Główny Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska podjął decyzję, aby odwołać się do obywateli RP i stworzył Obywatelski Projekt Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty.

Na początku kwietnia 2015 r., po oficjalnym zatwierdzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej przez Marszałka Sejmu, ruszyła w całej Polsce akcja informacyjna połączona ze zbieraniem podpisów poparcia pod tym Projektem.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.