Dyrektor śląskiego oddziału Funduszu odwołany?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Grzegorz Nowak nie jest już dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Rzecznik Centrali NFZ: to nieprawda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dyrektor śląskiego oddziału Funduszu odwołany?

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

4 lut 2014 10:17


Z nieoficjalnych ustaleń "Dziennika Zachodniego" wynika, że szef śląskiego oddziału Funduszu Grzegorz Nowak został odwołany ze stanowiska. Już w ubiegły piątek (31 stycznia) wezwany został do Warszawy, gdzie nakłaniano go do złożenia rezygnacji, na co się nie zgodził.

 Czytaj też: Pracownicy prywatnego szpitala okupują siedzibę NFZ

Odwołanie ma mieć związek ze sprawą kontraktu dla szpitala EuroMedic. Nowak nie chciał przedłużyć kontraktu temu szpitalowi, ale ostatecznie Centrala NFZ wymusiła przedłużenie umowy o kolejny miesiąc.

Andrzej Troszyński, rzecznik Centrali NFZ, poinformował Rynek Zdrowia, że nie została wszczęta procedura odwołania Grzegorza Nowaka, dyrektor ŚOW NFZ.

- Nie została wszczęta taka procedura. Natomiast w oddziale NFZ w Katowicach, w najbliższych dniach rozpocznie się kontrola dotycząca prawidłowości postępowania konkursowego w celu zawarcia umowy ze szpitalem EuroMedic Medical Center sp. z o.o. w Katowicach oraz jej rozwiązania. Kontrolerzy sprawdzą też kwestię zabezpieczenia świadczeń dla pacjentów szpitala, któremu śląski oddział Funduszu uprzednio wypowiedział kontrakt - poinformował portal rynekzdrowia.pl rzecznik Centrali NFZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
NFZ

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.