Dbasz o zdrowie? Te zawody niszczą je najbardziej

Zawód stewardessy jest bardziej niebezpieczny niż praca w elektrowni atomowej. Jak to możliwe? Zapoznajcie się rankingiem 15 najbardziej szkodliwych zajęć, stworzonym przez portal Businessinsider.com na podstawie danych U.S. Department of Labor's Occupational Information Network.

Autor: Jolanta Miśków 6 gru 2013 6:00

REKLAMA

Miejsce 15: Śmieciarz

Ogólne zagrożenie dla zdrowia: 55 pkt.

Narażenie na zanieczyszczenia: 97

Czas spędzany w pozycji siedzącej: 69

Narażenie na choroby i infekcje: 63

Zajmowanie się zbiórką, wywozem i utylizacją odpadów to nie tylko mało atrakcyjne zajęcie, ale też niebezpieczne dla zdrowia. Niewiele mniej niebezpiecznie jest pracować w elektrowni atomowej.

Fot. Sxc.hu


Puls HR Puls HR

Dbasz o zdrowie? Te zawody niszczą je najbardziej


REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

spec 2016-03-29 15:49:36

Najbardziej niszczącym zdrowie zawodem jest zawód informatyk/programisty. Został w sumie on uznany przez różne gazety jako najgrożniejszy .Dużo ludzi nie wie , że zawód programisty jest bardzo obciążającą pracę i ich średnia życia jest według statysty najmniejsza. Duży stres, rozwiązywanie logicznych zadań i brak kontaktów z ludźmi powoduje choroby jak Nerwica, Depresja i ADHD . Plus problemy z oczami i z kręgosłupem. W Ameryce jest nawet grupa która pomaga programistów wyjść z nałogów , bo siedzenie przed komputerem powoduje, że szybko wpadamy w uzależnienia. Dużo z programistów bierze antydepresanty lub amfetaminę a także pali marihuanę. Dziesiątki tysięcy programistów w Ameryce sami przyznali się do tego.

zimny 2015-11-11 12:06:01

energetycy, monterzy - praca na wysokościach, upał, mróz, deszcz, śnieg. wiwat zdrowy tryb życia za gówniane pieniądze..

666 2015-11-10 20:40:35

Chyba jakis zwiazek lekarzy to opracowal. Nie ma gornikow ktorzy wdychaja pyl, hutnikow ktorzy sa narazeni na wysokie temperatury i opary, maechanikow ktorzy babraja sie w chemii przez cale zycie. Czy moze te zawody wykonuje plebs, a plebs sie nie liczy? Chirurg , dentysta anastazjolog hahaha pracuja w sterylnych warunkach w rekawiczkach i maskach i ich zawod jest niebezpieczny.