www.rynekzdrowia.pl

Dają zatrudnienie kilku tysiącom Polaków, ale nie mogą wspierać innych polskich firm

0 0
Dają zatrudnienie kilku tysiącom Polaków, ale nie mogą wspierać innych polskich firm

- Polska firma farmaceutyczna zapewnia 4300 miejsc pracy, współpracuje z polskimi naukowcami, inwestuje i dowiedzieliśmy się podczas negocjacji, że nie jest rolą Komisji Ekonomicznej, aby udzielała preferencji polskim firmom - mówiła Barbara Misiewicz - Jagielak, dyrektor ds. Polityki Cenowej i Refundacji Polpharmy podczas sesji “Polityka lekowa” IX Forum Rynku Zdrowia.

- Jesteśmy po II turze negocjacji, które zakończyły się negatywnie. Każda dalsza obniżka cen spowoduje obniżkę jakość, gorszą dostępność leku lub brak możliwości rozwoju firmy. Komisja nie bierze pod uwagę tego, że zarabiając na jednych lekach, możemy produkować te, które są starsze, nieopłacalne dla firmy, ale ważne dla pacjentów.

Misiewicz - Jagielak uważa, że dla producentów polskich, ale także zagranicznych, największym problemem wynikającycm z Ustawy refundacyjnej jest sposób negocjowania i ustalania cen leków.

- Druga bardzo ważna dla nas sprawa to sposób ustalania limitów. Problem polega na tym, że producenci nie zawsze są w stanie na bieżąco obliczać swoich cen w przypadku zmieniających się limitów. Są w stanie to zrobić w ciągu dwóch miesięcy i pacjent niepotrzebnie w tym czasie dopłaca do leku. Jeśli nowelizacja Ustawy refundacyjnej wejdzie w życie, ten okres będzie jeszcze dłuższy - podkreśliła dyrektor.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.