Dają zatrudnienie kilku tysiącom Polaków, ale nie mogą wspierać innych polskich firm

- Polska firma farmaceutyczna zapewnia 4300 miejsc pracy, współpracuje z polskimi naukowcami, inwestuje i dowiedzieliśmy się podczas negocjacji, że nie jest rolą Komisji Ekonomicznej, aby udzielała preferencji polskim firmom - mówiła Barbara Misiewicz - Jagielak, dyrektor ds. Polityki Cenowej i Refundacji Polpharmy podczas sesji “Polityka lekowa” IX Forum Rynku Zdrowia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dają zatrudnienie kilku tysiącom Polaków, ale nie mogą wspierać innych polskich firm

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia (AK)

www.rynekzdrowia.pl

23 paź 2013 13:26


- Jesteśmy po II turze negocjacji, które zakończyły się negatywnie. Każda dalsza obniżka cen spowoduje obniżkę jakość, gorszą dostępność leku lub brak możliwości rozwoju firmy. Komisja nie bierze pod uwagę tego, że zarabiając na jednych lekach, możemy produkować te, które są starsze, nieopłacalne dla firmy, ale ważne dla pacjentów.

Misiewicz - Jagielak uważa, że dla producentów polskich, ale także zagranicznych, największym problemem wynikającycm z Ustawy refundacyjnej jest sposób negocjowania i ustalania cen leków.

- Druga bardzo ważna dla nas sprawa to sposób ustalania limitów. Problem polega na tym, że producenci nie zawsze są w stanie na bieżąco obliczać swoich cen w przypadku zmieniających się limitów. Są w stanie to zrobić w ciągu dwóch miesięcy i pacjent niepotrzebnie w tym czasie dopłaca do leku. Jeśli nowelizacja Ustawy refundacyjnej wejdzie w życie, ten okres będzie jeszcze dłuższy - podkreśliła dyrektor. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.